06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öcalanın sevgilisi dönerci oldu
10 Ekim 2008 Cuma 14:07

Öcalan'ın sevgilisi dönerci oldu

Teröristler bir bir ticarete atılmaya başladı. Öcalan'ın sevgilisi olan Ayfer Kaya Yunanistan'da döner şirketi açtı. Geliri de PKK'ya aktarılıyor...

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın “sevgilisi” olarak tanınan ve Öcalan ile birlikte Suriye'den kaçarak Yunanistan'a sığınan, teröristbaşının yakalanması sonrasında örgüte ait yüklü miktardaki para ile uzun süre ortalıktan kaybolan “Rozerin” kod adlı Ayfer Kaya'nın, Yunanistan'da şirket kurarak dönercilik yaptığı belirlendi.

2008 yılının Mart ayı başında Almanya'da yakalanarak Münih Cezaevi'ne konulan, ancak Haziran ayında serbest bırakılan “Rozerin” kod adlı Ayfer Kaya;nın, şirketi iki Yunanlı kadınla birlikte kurduğu kaydedildi.

DÖNER PARASI PKK'YA GİDİYOR

Almanya'dan hazır getirilen dönerlerin Yunanistan'da satışını yaparak yüklü miktarda para kazandığı öne sürülen Ayfer Kaya'nın, bu paranın büyük bir bölümünü terör örgütüne aktardığı belirtildi.

Ancak şirketin kurulması için bankalardan kredi çeken Yunanlı ortakların, borçlarını ödemek için şirketten para istemeleri üzerine, Ayfer Kaya'nın adı açıklanmayan Yunanlı kadın ortaklarıyla sorun yaşadığı ortaya çıktı. “Rozerin”in, terörist arkadaşları aracılığıyla Yunanlı kadınları tehdit ettiği ve şirketin bütün maddi varlığını üzerine geçirdiği bildirildi.

Mağdur duruma düşen Yunanlı kadınların, mali ve adli makamlara Ayfer Kaya hakkında “tehdit, şantaj, yolsuzluk, terör örgütüne finansman desteği sağladığı” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundukları ve terör örgütünün saldırısına karşı can güvenliklerinin korunmasını istedikleri öne sürüldü.

Kırmızı bültenle aranan Ayfer Kaya'nın bu gelişmelerden sonra İtalya'ya kaçarak gizlendiği kaydedildi.

Diplomatik kaynaklar, İnterpol tarafından 1993'ten beri kırmızı bültenle aranan terör örgütü sorumlusu Ahmet Gülabi Dere'ye, 2000 yılından 2010 yılına kadar “oturum hakkı” vermesi nedeniyle uluslararası kamuoyunun tepkisini alan Yunanistan'ın, bu defa da kırmızı bültenle aranan terörist “Rozerin” kod adlı Ayfer Kaya'nın şirket kurmak suretiyle ticari faaliyet göstermesine izin vermesinin, yeni bir skandala yol açtığını ifade etti.

TERÖRİSTLER TİCARETTE

- Terör örgütüne ait milyonlarca dolarla kaçan Rusya eski sorumlusu “Mahir Welat” kod adlı Numan Uçar bir süre önce Rusya'da şirket kurarak Irak'a inşaat malzemeleri satışına başlamıştı.

- Terör örgütü elebaşısının kardeşi Osman Öcalan örgütle girdiği çatışmanın ardından evlenerek Irak'ın kuzeyinde fırıncılık yapmaya başlamıştı.

- Terör örgütünün Almanya'daki uzantısı derneği 500 bin avro dolandırdıkları bildirilen eski başkan Mehmet D. ve sevgilisi Ayten K. oto ticaretine atılmıştı.
- Son olarak örgütün 100 bin avro parasını alarak Rum vatandaşı bir hayat kadınıyla birlikte kaçan Güney Kıbrıs sorumlusu İlhami Ü. de Yunanistan'da dönercilik yapmaya başlamıştı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ