05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öcalanı kim niçin kullanıyor
14 Kasım 2008 Cuma 10:51

Öcalan'ı kim niçin kullanıyor

'Bir yanda Veli Küçük'ün cinayet tarlası var diğer yanda Öcalan'ın cinayet tarlası var' diyen Selim Çürükkaya'dan PKK ve Ergenekon'la ilgili şok açıklamalar:

Kanal 7 Haber Saati'nde akşam yayınlanan röportajda, terör örgütü PKK'nın eski yöneticisi Selim Çürükkaya, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın Ergenekon örgütü ile bağlantısını örneklerle ortaya koymaya devam etti.

Almanya'da Haber Saati sunucusu Erhan Çelik'e konuşan Çürükkaya, "Biz PKK'yı siyasi bir örgüt olarak kurduk. Terör örgütü haline getirenler Abdullah Öcalan ve Ergenekon'dur." dedi.

Türkiye gündemine bomba gibi düşen bu sözlerin sahibi, eski bir PKK yöneticisi olan Selim Çürükkaya.

Selim Çürükkaya, "Öcalan Pkk'nın başı filan değildir. Öcalan, Ergenekon örgütünün yöneticisidir. Bir yanda Veli Küçük'ün cinayet tarlası vardır, diğer yanda Öcalan'ın cinayet tarlası vardır." dedi.

Kaleme aldığı “Apo'nun Ayetleri” adlı kitabın ardından terör örgütü tarafından hakkında ölüm kararı çıkarılan Çürükkaya, şimdi de “Sırlar Çözülürken” adlı çalışmasıyla gündemde.

Çürükkaya, "Öcalan'ı Türkiye'ye getirenler Kürt sorununun artık çuvaldan çıktığını gördüler. Ve Öcalan'ı kontrol altına alarak, onu bir televizyon kumandası gibi kullanarak, bu sorunu nasıl yönlendirebiliriz diye düşünmüşler. Ve bu yönlendirme sadece Kürt sorununda değil, aynı zamanda iktidarda olan hükümeti nasıl baskı altına alabiliriz demişler ve bunun için çatışmayı öngörmüşler." dedi.

Peki terörist başını kimler, nasıl kumanda ediyor? Eski PKK yöneticisinin bu konuda çok çarpıcı bir iddiası var.

'İmralı cezaevini inşa eden komutan Ergenekon davasından firarda, yöneten komutan tutukludur, Öcalan'ın ifadelerini alan albay şu anda tutukludur. 10.19 Ne demek istiyorsunuz, buradan gelmek istediğiniz nokta ne? Gelmek istediğim nokta Öcalan bunların dediğini yapıyor. Kendi iradesi yoktur. Ergenekon örgütü ona ne söylüyorsa onları yapıyor.

Selim Çürükkaya'ya göre Abdullah Öcalan, yalnız PKK'nın değil aynı zamanda Ergenekon Terör Örgütü'nün de yöneticilerinden biri.

Bugün Öcalan'ın avukat görüşmelerini okuyanlar, izleyenler bir de bu Ergenekoncu dediğimiz legal anlamda ulusalcı geçinenlerin programlarına bakıldığında birbirlerinin tıpatıp aynı olduğunu görürsünüz.)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ