14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Obama ilk potunu kırdı
08 Kasım 2008 Cumartesi 09:29

Obama ilk potunu kırdı

Obama'nın kırdığı pot, başkanlığa seçilmesinden sonraki ilk gafı olarak kayıtlara geçti.

Obama daha koltuğa oturmadan ilk gafını yaptı. Bu aynı zamanda kayıtlara geçen ilk pot kırma. Eski başkanlarla konuştuğunu söyleyen Obama, bu sırada Nancy Reagan'ın eşinin başarısı için astrologlarla seans düzenlemesini dalgaya aldı. Genç başkan daha sonra durumu anlayarak Nancy'i aradı ve özür diledi.

Obama, başkanlığa seçilmesinden sonra düzenlediği ilk basın toplantısında, eski başkanlara danışıp danışmadığının sorulması üzerine, halen hayatta bulunan bütün eski başkanlarla konuştuğunu söyledi.

Bu noktada Obama, gülümseyerek, "ancak seanslar düzenleme konusunda Nancy Reagan meselesine girmek istemedim" dedi.

Nancy Reagan eşinin başarısı için astrologlarla seans düzenlemişti

Eski Başkan Ronald Reagan döneminin üst düzeyde bir Beyaz Saray görevlisi, daha sonra yayımladığı anılarında Nancy Reagan'in, eşinin başarısına katkı amacıyla astrologlarla seanslar düzenlediğini yazmıştı.

Obama, 87 yaşında olan ve ciddi sağlık sorunları bulunan Nancy Reagan'la ilgili şakasının ağır kaçtığını hemen anlayarak, basın toplantısından sonra eski First Lady'yi aradı.

Barack Obama'nın sözcüsü Stephanie Cütter, "Obama, dikkatsizce ve düşüncesizce sarf ettiğini belirttiği bu söz için Nancy Reagan'dan özür diledi. Sıcak bir konuşma oldu" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ