11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NASRETTİN HOCA’YI DA KURTARDILAR
04 Mayıs 2009 Pazartesi 17:34

NASRETTİN HOCA’YI DA KURTARDILAR

Marmaris'te kendi imkanlarıyla, Karacan Point Center İş Merkezi'ndeki salonda çocuklara yönelik oyunlar sergileyen Maskot Komedi Tiyatrosu'na (MASKOT) bir destek de AKUT'tan geldi. AKUT Marmaris'in 7 üyesi, küçük izleyicilerine, internet ve televizyon ba

Kurulduğu günden bu yana insanların zor zamanında yardıma koşan AKUT'un Marmaris ekibi, MASKOTt'un yazarı ve yönetmeni Mine Ersan'ın da yardıma koştu, 'Kayıp Kahramanlar' adlı oyunda tam kadro rol alıp, aralarında Nasrettin Hoca'nın da bulunduğu 'kaçırılan' masal kahramanlarını kurtardı.

ALKIŞ ALDILAR
AKUT Marmaris Ekibi Lideri Tolga Gözüm ve diğer üyeler, gerçek hayatta olduğu gibi, oyunda da kurtarma operasyonunu sahneye taşıdı, Virüs'ün kaçırdığı masal kahramanlarını kurtarmayı canlandırdı. Tolga Gözüm'ün yanı sıra, Serdar Güyük, Oğuzhan Mercan, Meryem Pala, Onur Akbağ, Burcu Kavunoğlu ve Fatma Bal, bir aylık bir provanın ardından oyunu başarıyla sahneleyip bol bol alkış aldı.

“TİYATROSUZ BIRAKMAYACAĞIZ”
Tiyatro salonun olmadığı Marmaris'te 7 yıldır ısrarla her hafta oyun sahneleyen Maskot'un yazarı ve yönetmeni Mine Ersan, "Salon yok diye pes etmedik. Bir gün Marmaris'e tiyatro salonu yapılacağı umuduyla, bazen sokakta, bazen de mesaj vermek için denizde oyun sahneledik. bir avuç tiyatrosever yanımızda oldu. Israrla, gücümüzün yettiği yere kadar Maskot'u sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ