04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Namık Ekin Rekor İçin Daldı
30 Ağustos 2008 Cumartesi 10:39

Namık Ekin Rekor İçin Daldı

Yunanistan'ın Rodos Adası Açıklarında, Yunan Karasularının Bittiği Noktadan Rekor Denemesine Başlayan Emekli Sat Komandosu Namık Ekin, 48 Kilometre Yüzerek Marmaris'e Gelecek.

Yunanİstan'ın Rodos adası açıklarında, Yunan karasularının bittiği noktadan rekor denemesine başlayan Emekli SAT Komandosu Namık Ekin, 48 kilometre yüzerek Marmaris'e gelecek.
Ekin, 28 saat su altında kalacak. Denemenin, Türk-Yunan dostluğuna katkı sağlamasını hedeflediğini belirten Ekin, "Bir tarafa Yunan bayrağı, bir tarafa Türk bayrağı koyup arasından yüzeceğim. Bu yine su altı kardeşlik ve dostluk yüzmesi olacak. Dünyada 48 kilometre yüzen bir insan yok. Artık bu rekorları kıracak Türk çocuklarını hazırlamak istiyorum. Bu denemeyle jübilemi de yapacağım" dedi.

Rekor denemesi sırasında yemek ve tuvalet gibi bütün ihtiyaçlarını su altında gidereceğini belirten Ekin, Köpekbalıklarından korunmak için kafes içinde yüzeceğini ve deneme sırasında 22 tüp değiştireceğini söyledi.

YORUMLAR
Dostluk ?
fulya soysal
Biraz da onlardan keşke bi adım gelse biz hep dostumuz deriz komşi deriz ama onlar jetlerini salarlar buralara ama yine büyük olan taraf biziz bu yüzden yine adımı biz atmalıyız güzel bi proje tebrikler
30 Ağustos 2008 Cumartesi 13:48
78.173.192.194
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ