04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muzaffer Tekin Eskişehirde
15 Kasım 2008 Cumartesi 16:08

Muzaffer Tekin Eskişehir'de

Şamil Tayyar Eskişehir'de Ergenekon'u anlattı. Ancak salondaki bir dinleyici Tayyar'ı heyecanlandırdı.

Terör örgütü Ergenekon'u anlattığı konferans sırasında, Ergenekon sanığı Muzaffer Tekin'in benzerinin salonda yer alması gazeteci Şamil Tayyar'ı heyecanlandırdı. Tayyar, "Ben Tekin'i anlatıyorum ama o hapisten çıkıp buraya gelmiş. Şimdi yandık, Bu gerçekten o mu yoksa?" dedi.

Memur Sen Eskişehir İl Başkanlığı'nın davetlisi olarak Eskişehir'e gelen gazeteci Şamil Tayyar, "Türkiye 1 numarayı arıyor" konulu konferans verdi. Tayyar, Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki konferansta, terör örgütü Ergenekon'un yapılanması, terör örgütü PKK ile ilişkilerini ve Türkiye'ye verdiği zararları anlattı.

Tayyar, "Ben Tekin'i anlatıyorum ama o hapisten çıkıp buraya gelmiş. Şimdi yandık. Bu gerçekten o mu yoksa? Arkadaşım ayağı kalkıp kendinizi bir tanıtır mısınız, kimsiniz. Muzaffer Tekin misin, yoksa başkası mı?" dedi.

Ayağa kalkan söz konusu vatandaş, adının Aladdin Hoşgören olduğunu sadece Muzaffer Tekin'le fiziksel benzerliğinin olduğunu belirterek, "Korkulacak bir şey yok. Sadece Tekin'in benzeriyim. Fiziksel olarak Tekin'e benzeyebilirim ama fikri olarak asla." yanıtını verdi. Bunun üzerine salondakiler, yaşananlara önce güldü sonra alkışladı.

Tayyar, konferans sonrası Tekin'in benzeri Alaaddin Hoşgören ile bir araya gelerek bir süre görüştü ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Tayyar, Hoşgören'e "Hocam bizi heyecanlandırdınız" dedi. Hoşgören ise Muzaffer Tekin'in adının yaygınlaşması ile kendisinin bazen sıkıntı yaşadığını dile getirerek, " Gittiğim birçok yerde beni Muzaffer Tekin zannediyorlar. Bir kaç kez polisler beni gözaltına aldı. Bende bu benzerlikten dolayı mağdur oluyorum." ifadesini kullandı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ