11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Sarıgül DSPye neden geçti?
03 Aralık 2008 Çarşamba 11:27

Mustafa Sarıgül DSP'ye neden geçti?

Baykal'dan intikam almak için mi? DSP içten içe fena halde kaynıyor. Söylenen de şu;

Tayfun İçli DSP yönetimine öfkeli: Sarıgül DSP'ye değil, DSP Sarıgül'e katıldı.

CHP'den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün DSP'ye katılması parti içinde rahatsızlık yarattı. Eski DSP Genel Sekreteri ve Eskişehir Milletvekili Tayfun içli, Sarıgül'ün CHP lideri Deniz Baykal'dan intikam almak için DSP'ye geldiğini iddia etti. İçli, “Sarıgül DSP'ye değil DSP Sarıgül'e katıldı” dedi.

'Baykal'dan intikam'

Dün bir açıklama yapan Tayfun İçli, Sarıgül'ün DSP içinde sıkıntı yarattığını belirtirken şunları söyledi:

“Sarıgül'ün DSP'ye gelmesi, CHP'nin de Eskişehir'in Odunpazarı ve Tepebaşı ilçesi için aday açıklaması Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i bir kıskaca aldı. Büyükerşen de bundan sıkıldı. Bundan da Eskişehir zarar görecek. Bu hesaplaşma Eskişehir ile sınırlı kalmaz Türkiye'nin başka yerlerine de sıçrar. Bu çok tehlikeli bir şey. Bunu Sarıgül bilerek yaptırıyor. Sarıgül ve ekibi CHP'den ve Deniz Baykal'dan intikam almak saikiyle DSP'yi kullanıyor. Artık DSP Demokratik Sol Parti olmaktan gittikçe uzaklaşıyor. Pazar günkü katılım töreni DSP'nin Sarıgül'e katılım törenine dönüştü. Yani Sarıgül DSP'ye katılmadı, DSP Sarıgül'e katıldı.”

HİÇ HOŞNUT DEĞİLİM

Bu arada, Büyükerşen'in de Sarıgül'ün DSP'ye katılımından rahatsızlık duyduğu öğrenildi. Sarıgül'ün DSP'ye katılmasının CHP ile DSP arasında Eskişehir seçimlerinde muhtemel bir işbirliğini engelleyeceğini düşünen Büyükerşen'in yakın çevresine “Sarıgül'ün partimize gelmesinden hoşnut değilim. Ecevit'in partisinde Sarıgül gibi birinin olmasını içime sindiremiyorum” değerlendirmesini yaptığı belirtildi.

Büyükerşen'in Sarıgül'ün katılımından sonra CHP'nin kendisine yolladığı iyi niyet mesajlarını değerlendirmeye aldığı da öğrenildi. CHP Genel Başkanı Baykal'ın Büyükerşen'in kendi partisine katılmasını beklediği ileri sürülüyor.

YORUMLAR
Yolun açık olsun SARIGÜL...
Arda Fırat
Amacı hizmet olan bir insan için parti teferruattır....
Genç,dinamik,çalışkan birisiniz inş nazar deymez ve böyle devam edersiniz...
04 Aralık 2008 Perşembe 09:02
212.175.21.114
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ