24 Ekim 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUSKÜnün 2023 vizyonu tanıtıldı
08 Şubat 2019 Cuma 13:53

MUSKÜ'nün 2023 vizyonu tanıtıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin (MUSKÜ), 2023 eğitim vizyonu tanıtıldı. 2023 Eğitim Vizyonuna, MUSKÜ de çalışmalarıyla destek veriyor.

Bu çerçevede eğitim fakültesi tarafından, 2023 Eğitim Vizyonu’na yönelik bir çalıştay düzenlendi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan MUSKÜ Rektörü  Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, üniversite olarak 2023 Eğitim Vizyonu’nun öngördüğü hedeflerin gerçekleştirilmesine yönelik her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.Rektör Çiçek, eğitim fakültesinin de bu vizyona katkı sağlamak için, gerek fiziki gerek insan kaynağı bakımından yeterli olduğunu belirtti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman konuşmasına, eğitim fakültesi öğretim elemanlarına verdikleri destek ve yarattıkları katma değerden dolayı teşekkür ederek başladı. Duman, 2023 Eğitim Vizyonu’nun, Cumhuriyet tarihinin en önemli paradigma dönüşümlerinden birisi olduğunu ifade ederek, eğitim fakültesi olarak öngörülen hedeflerin gerçekleştirilmesine katkı vermek amacıyla yeni çalışmalar yapacaklarını ve bu çalıştayın bir başlangıç olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardandan, eğitim fakültesi öğretim üyeleri, bağlı bulundukları bölümlerin ve anabilim dallarının 2023 Eğitim Vizyonu hakkında sunum yaptı. Sunumlarda 2023 Eğitim Vizyonu’nun, eğitim sorunlarını bütün bileşenleriyle ele alan ve bir paradigma değişimine dayalı olarak tasarlanan bir reform belgesi olarak görülmesi gerektiği, temel görüş olarak ortaya çıktı. Çalıştayın ardından, 2023 Eğitim Vizyonu’nun sunduğu öngörülerin gerçekleştirilmesine yönelik öneriler oluşturuldu ve Milli Eğitim Bakanlığına sunulmak üzere raporlaştırıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ