03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Murat Balabanın ‘’Son Sözümsün’’ Albümü Müzik Severlerle Buluşuyor
06 Eylül 2013 Cuma 21:50

Murat Balaban'ın ‘’Son Sözümsün’’ Albümü Müzik Severlerle Buluşuyor

1969 yılında Yozgat’da doğan sanatçı,13 yaşında ilk enstrümanı Bağlama ile tanıştı.Yaklaşık 4yıl sonra Klavye ile çalışmalarına devam eden Murat Balaban ilk bestelerini o yıllarda yapmaya başladı.Müzik Camiası’nda, adından sıkça bahsettiren Sanatçı,yapmış

MURAT BALABAN‘IN ‘’SON SÖZÜMSÜN’’ İSİMLİ 3. SOLO ALBÜMÜ EYLÜL 2013’DE MÜZİK SEVERLERLE BULUŞUYOR  …

1969 yılında Yozgat’da doğan sanatçı,13 yaşında ilk enstrümanı Bağlama ile tanıştı.Yaklaşık 4yıl sonra Klavye ile çalışmalarına devam eden Murat Balaban ilk bestelerini o yıllarda yapmaya başladı.Müzik Camiası’nda, adından sıkça bahsettiren Sanatçı,yapmış olduğu besteleri ile öne çıkmaya başladı.

Sanatçı’nın  Maralım adlı eseri,oldukça ses getirmiş ve sükse yapmıştı. 

Sanatçı’nın ilk albümü olan‘’Pirinçtanem’’2007 yılında yayınlandı.Kısa bir aranın ardından Murat Balaban,2009 yılında ‘’Bambaşka’’isimli albümü ile müzikseverlerinin karşısına çıktı.Oldukça beğenilen bu çalışması çoğu şarkıların altında söz,beste ve düzenleme olarak Ayhan Günyıl imzası taşıyordu.

Murat Balaban,Yoğun konser programlarından dolayı,yaklaşık 4 yıl aradan sonra yepyeni çalışması ve farklı konsept ile hazırlanan,10 şarkıdan oluşan ve TÜRKÜ tadındaki’’SON SÖZÜMSÜN’’ismini verdiği çalışmasını Siz müzik severleri ile buluşturuyor.

Sanatçı’nın 10 şarkıdan oluşan ‘’Son Sözümsün’’isimli albümün 5 eseri söz ve müzik olarak Murat Balaban imzası taşıyor.Anonim eserlerden oluşan diğer 5 eser ise özenle seçilmiş ve farklı tarzdaki düzenleme ve harmanlamaları ile adeta büyülüyor.

‘’SON SÖZÜMSÜN’’de düzenlemelerde Ayhan Günyıl imzası var.Prodüktör olarak Ayhan Günyıl/Murat Balaban imzası taşıyan albümde birçok önemli müzisyenin emeği var.Buğra Kılıçak,Gürkan Çakmak,Fatih Doğaner,Cengiz Ercümer,Cem Şengül ve Türker Dinletir sihirli elleri ve nefesleri ile yer aldı.Yaklaşık 1yıl süren ‘’SON SÖZÜMSÜN’’isimli albümün stüdyo çalışmaları,büyük bir titizlikle hazırlandı.

MA PRODUCTION müzik etiketi ile müzik marketlerde yerini alan Murat Balaban’ın ‘’SON SÖZÜMSÜN’’adını verdiği yepyeni ve Türkü tadındaki albümün ilk video klip çalışması,albüm ile aynı adı taşıyan ‘’Son Sözümsün’’adlı esere  çekildi…

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ