11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mühür kırılıp konser yapıldı
20 Nisan 2009 Pazartesi 12:11

Mühür kırılıp konser yapıldı

29 Mart yerel seçimlerinden sadece 3 gün önce Belediye Başkanı Ali Acar'ın alyehine protesto yürüyüşü düzenleyerek kamuoyunun tepkisini çeken Kamil Issı'nın işletmecisi olduğu “Areena” diskoya yasal gerekçelere dayanılarak vurulan mühür söküldü.

Belediyenin, Türk Ceza Kanunu'na göre suç sayılan “Mühür fekki” (mühür bozma) yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.
Marmaris Belediyesi, Mart ayı başında, Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun “kentsel sit alanı içinde bulunan işletmeye yönelik aldığı karar” doğrultusunda Areena'ya ses perdesinin yüksek olduğunu yıkılması gerektiğini, aksi takdirde yasaların gereğinin yerine getirileceği bilidirmişti. Ancak, belediyenin konuyla ilgili kararları da ilettiği “Areena”nın işletmecisi Kamil Issı, ilgili makamların kararını uygulamadığı gibi, 26 Mart'ta, iki manken, dansçı ve animatörlerden oluşan küçük bir grupla, halkın, 29 Mart yerel seçimlerinde ezici bir üstünlükle ikinci kez göreve layık gördüğü Belediye Başkanı Ali Acar aleyhine protesto yürüyüşü düzenlemişti. O dönem, kamuoyunda, AKP Belediye Başkan Adayı Doğan Tugay'ın destekçisi olduğu konuşulan Kamil Issı'nın düzenlediği protesto eylemi, siyasi içerik taşıdığı düşünüldüğü için bir çok kesim tarafından tepkiyle karşılanmıştı.
Seçimlerin ardından Belediye Başkanı Ali Acar idaresindeki belediye, yasa dışı durum ve uygulamaları ortadan kaldırmaya yönelik, kararlı tavrını sürdürmeye devam etti. Bu anlayış kapsamında, Cuma günü saat 14.00 sıralarında, Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun “kentsel sit alanı içinde bulunan işletmeye yönelik aldığı karar”ı uygulamayıp, ses perdesini istenilen yüksekliğe düşürmeyen “Areena”, Marmaris Belediyesi ekiplerince, mühürlendi. Belediye ekipleri, konu hakkında daha önce tebligat yaptıklarını belirttikleri diskonun kapısına şerit çekip mühür vurdu. Ancak, mühürü taşıyan şerit, disko yetkilileri tarafından sökülüp kapı açıldı. Belediye ekipleri bunun üzerine diskoya tekrar gelerek mührün söküldüğüne dair tutanak tuttu. Diskonun, içerisinde kimsenin bulunmadığı bir sırada tekrar mühürleneceği, beediyenin de “mühür fekki” yapıldığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.
“İSTENMEYEN GAZETECİLER” DIŞARI ÇIKARTILDI
Geçtiğimiz yıl çıkardığı “Kasaba” isimli single ile büyük beğeni toplayan Yakında piyasaya çıkacağını belirttiği yeni albümünün 'hit' şarkısı 'Pardon'un Pazartesi gününden itibaren radyolarda çalmaya başlayacağını belirten Dalkılıç, diskonun mühürlendiğinden haberinin olmadığını söyledi. Daha önceki yıllarda verilenlere göre bir hayli sönük ve ilginin az olduğu konser öncesinde disko yetkililerinin, gazeteciler arasında ayırım yaptığı, bazı basın mensuplarını korumalar aracılığıyla dışarı çıkarttıkları da gözlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ