11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğlanın rekortmenleri
06 Nisan 2009 Pazartesi 21:09

Muğla'nın rekortmenleri

Muğla'da 2008 Takvim Yılı Faaliyetlerinden Doğan Gelir Vergisi ve Kira Geliri Mükelleflerinde Rekortmenler Açıklandı. 2008 Yılı Kira ve Gelir Vergisi Vergi Rekortmenleri Sıralamasında Bodrum İlçesi İlk Sırada Yer Aldı.

Muğla'da 2008 Takvim Yılı Faaliyetlerinden Doğan Gelir Vergisi ve Kira Geliri Mükelleflerinde Rekortmenler Açıklandı. 2008 Yılı Kira ve Gelir Vergisi Vergi Rekortmenleri Sıralamasında Bodrum İlçesi İlk Sırada Yer Aldı.

Muğla'da 2008 takvim yılı faaliyetlerinden doğan Gelir Vergisi ve Kira Geliri mükelleflerinde rekortmenler açıklandı. 2008 yılı kira ve gelir vergisi vergi rekortmenleri sıralamasında Bodrum ilçesi ilk sırada yer aldı.
2008 dönemi Gelir Vergisi ve Kira Geliri rekortmenleri Muğla Vergi Dairesi Başkanı Cüneyd Aruntaş tarafından düzenlenen bir basın toplantısı ile açıklandı. Vergi rekortmenlerini ve vergi sorumluluğunu yerine getiren mükelleflere teşekkür eden Aruntaş, "Vergi kanunlarımız uyarınca gelir vergisi, esas olarak mükelleflerin beyanı üzerine alınmaktadır. Buna göre geliri sadece basit usulden ibaret olan mükellefler Şubat ayının başından 25. günü akşamına kadar, diğer mükellefler ise Mart ayının başından 25. günü akşamına kadar beyannamelerini vermek zorundadırlar. Ancak, beyan usulünün yanı sıra kaynakta kesinti yapılarak da gelir vergisi alınmaktadır. Özellikle menkul sermaye iratları, gayrimenkul sermaye iratları ve serbest meslek kazançları ağırlıklı olarak kaynakta kesinti yoluyla alınmaktadır. Başkanlığımıza bağlı bütün vergi daireleri ile malmüdürlükleri tarafından 2009 yılının Mart ayı içerisinde toplam 41 bin 405 adet gelir vergisi beyannamesi alınmıştır. Alınan beyanname sayısında 2007 yılına ilişkin olarak 2008 yılının mart ayında alınan gelir vergisi beyanname sayısına göre bu yıl yüzde 6,37, toplam beyan edilen vergi matrahında yüzde 12,72, tahakkuk eden vergi tutarında da yüzde 14,06 oranında artış kaydedildi." dedi.


GELİR VERGİSİ REKORTMENLERİ

Abdurrahman Şengel (Pansiyon, GMSİ-Bodrum), Zafer Tarlan (Restaorunat-Bodrum), Kenan Şengül (MSİ-Bodrum), M. Kemal Şengül (MSİ Bodrum), Dursun Kayhan Şengül (MSİ Bodrum), Ramazan Uçar (Maden Arama-Fethiye), Ali İhsan Uçar (Menkul Kıymetler-Fethiye), isminin açıklanmasını istemeyen bir mükellef (Muğla), Mustafa Avan (Motor Tamiri-Bodrum), Vedat Can (Tıbbi Cerrahi-Fethiye).


KİRA GELİRİ REKORTMENLERİ
İsminin açıklanmasını istemeyen bir mükellef (Bodrum), Fatma Türdoğan (Bodrum), isminin açıklanmasını istemeyen bir mükellef (Marmaris), Ali Rüştü Gürsoy (Muğla), Derya Karatoprak (Bodrum), Afet Koçer (Muğla), Uğur Tokgöz (Marmaris), Mehmet Engin Olcay (Bodrum), Ali Hilmi Döğerli (Fethiye), Tankut Balkır (Bodrum).

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ