31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğlanın Demireli Mustafa Aksanı Kaybettik
16 Şubat 2020 Pazar 16:34

Muğla'nın Demirel'i Mustafa Aksan'ı Kaybettik

Muğla Milli Eğitim Müdürü olarak görevde bulunduğu dönemde 7 kere görevden alınan ve 8 kere görevine geri dönen Mustafa Aksan, halk arasında ‘Muğla’nın Demirel’i olarak adlandırılıyordu.

Muğla’da 1992-2012 yılları arasında Muğla Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Mustafa Aksan geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Milli Eğitim Müdürü olarak görevde bulunduğu yıllar içerisinde 7 kere görevden alınan ve 8 kez görevine dönmeyi başaran Aksan, kentte ‘Muğla’nın Demirel’i olarak adlandırılıyordu.

Akşam saatlerinde evinde kalp krizi geçiren Mustafa Aksan’ın ani vefatı kentte büyük üzüntü yarattı.

Mustafa Aksan Pazartesi günü Muslihittin Camiinde kılınacak öğle namazının ardından şehir yeni mezarlığında toprağa verilecek. 7 kere görevden alındı 1992-2012 yılları arasında Muğla Milli Eğitim Müdürü olarak görev alan Mustafa Aksan, görevde bulunduğu süre içerisinde 7 kere görevden alınmış, 8 kez mahkeme kararı ile görevine geri dönerek dikkat çekmişti.

Koalisyon iktidarının son döneminde bir kez daha görevinden alınan Mustafa Aksan, hemen mahkemeye başvurmuş, faks emriyle yerine vekâleten atanan Milli Eğitim Müdürü’nün yazısı Muğla Valiliği’ne ulaşmadan jet hızıyla yürütmeyi durdurma kararı aldırarak tekrar görevine geri dönmüştü. 2008’de kalp krizi geçirdi 2008 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün imzasıyla bir kez daha görevden alınarak İzmir’e öğretmen olarak atanan Mustafa Aksan bu kararın hemen ardından kalp krizi geçirdi. Hastanede tedavisi tamamlanan ve taburcu olan Mustafa Aksan, yeniden görevine dönmek için mahkemeye başvurdu. 2008 yılının Temmuz ayında mahkeme Mustafa Aksan’ı yine görevine iade etti. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı yürütmeyi durdurma kararına itiraz etti.  Bir süre sonra da bakanlığın itirazı reddedildi ve 2008 yılının Eylül ayında Aksan, alındığı görevine 8. kez geri döndü. 2008 yılından 2012 yılına kadar Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü görevine devam eden Mustafa Aksan, kendi isteği ile 2012 yılında emekliye ayrıldı.

Muğla Milli Eğitim Müdürü olarak görevde bulunduğu dönemde 7 kere görevden alınan ve 8 kere görevine geri dönen Mustafa Aksan, halk arasında ‘Muğla’nın Demirel’i olarak adlandırılıyordu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ