07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğlalılar iftarda buluştu
15 Eylül 2008 Pazartesi 20:29

Muğlalılar iftarda buluştu

Muğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı (MEÇEV) tarafından Başkent Öğretmen Evinde verilen iftara Ankara'da yaşayan yaklaşık 200 Muğlalı katıldı.

MEÇEV Başkanı İsmail Baykal ve Yönetim Kurulu Üyelerinin verdiği iftara Muğla Merkez, Yatağan, Fethiye, Milas, Bodrum, Kavaklıdere, Ula, Marmaris, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman'lı olup Ankara'da Devlet Bürokrasisinde ve iş hayatında görev alanlar verilen iftar yemeğinde tanışma ve sohbet etme şansı buldu. İftarda Muğla İl Milletvekilleri Mehmet Nil Hıdır ve Yüksel Özden'in yanı sıra Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener Oktik misafir olarak katıldı.

Gecede misafirlere hoş geldiniz konuşmasını yapan MEÇEV Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Baykal, vakfın diğer yöneticilerini tanıtarak yeni dönemde yapacakları işleri anlattı. Baykal konuşmasında; "Yönetim Kurulumuz, Vakfımızın, amaçları arasında yer alan eğitim, çevre ve sağlık alanlarında üreteceği projeler ve yapacağı disiplinli, tutarlı, özverili ve aktif çalışmalarla kısa zamanda, vakfımızı arzulanan ve istenen noktaya ulaştıracaktır. Bu konuda bütün Muğlalı hemşerilerimizin katkılarını bekliyoruz. Sizlerin değerli katkıları ile kısa sürede amaçlarımızı gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır" dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır yaptığı konuşmamsında; “Bizim; Muğlalı siyasiler olarak görevimiz Muğla'mızın çıkarlarını her alanda gözetmektir. Ancak bizler, Muğla için çalışırken projeler üreten MEÇEV gibi Muğla'ların oluşturduğu vakfa ihtiyacımız var. İsmail Baykal ve arkadaşlarının, bir yıldır vakfa tekrar fonksiyon kazandırma çalışmalarına şahit oldum. Bu yemekle Ankara'da bu kadar kalabalık ve nezih Muğlalıyı bir arada görmenin hazzını yaşadım. Bu ve buna benzer toplantılarla ayda en az bir araya gelmeli ve birbirimizi tanımalıyız. Vakfın çalışmaları arasında yer alan ve öncelikli konuyu teşkil eden bir konu ise; Muğla'dan Ankara'ya gelen hemşerilerimizin kalabilecekleri bir yer tahsis etmek ve Ankara'da bir Üniversiteyi kazanan evlatlarımızın yurt, barınma, Ankara'ya alışıncaya kadar olan sürede temel ihtiyaçlarında yardımcı olmaktır. Bizde bu konuda elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ise yaptığı konuşmada; “Ankara'ya geldiğim 1982 yılından bu yana eğitim neden ile yurt dışına çıkıp zaman zaman ara versem de ömrümün çoğunluğu Ankara'da geçti. Ankara'da yasayan gurbette bir Muğlalı olarak, şunu gördüm ki, diğer Anadolu illerinin sadece il merkezlerinin değil, ilçe veya köyleri de Ankara'da vakıf olarak temsil ediliyor ve onların vakıf merkezleri var. Ankara'ya gelen, hastaneye yada okula veya bir bakanlığa yolu düşen hemşerilerine bu vakıf merkezleri sayesinde yardımcı oluyorlar. Bizimde en temel birinci önceliğimiz Muğla'dan Ankara'ya gelen hemşerilerimizin uğrayabileceği bir vakıf merkezine ve üniversiteyi kazanan öğrencilerimize yurt, burs ve barınma konularında yardımcı olmaktır” dedi.

Geceye Muğla'dan konuk olarak katılan Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener Oktik de konuşmasında “Sizler izin dönemlerinizde, memleketlerinize ulaşmak için telaş içinde Üniversite kampusumuzun içinden geçip gidiyorsunuz. Acaba kaçınız merak etti ve Üniversitemizin kapısından içeri girdi. Muğla Üniversitemiz devletimiz ve hayırsever Muğlalılar sayesinde kısa bir sürede, diğer Üniversiteler arasında önemli bir noktaya geldi. 25 bin öğrencisi ve 850 öğretim elemanı ile Muğla Üniversitesi önemli bir konumdadır artık. Sizlerden isteğim şudur ki, Üniversitemizin kapısından içeri girin ve bir bardak çayımızı için, yemeğimizden yiyin ve Üniversitemizi tanıyın ve tanıtın” dedi.
Gecede son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği korosu ses sanatçısı Tahsin Duru, Muğla'mızın sevilen türkülerini seslendirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ