20 Mayıs 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğla'da Sağlık için hareket edelim yürüyüşü düzenlendi
03 Eylül 2013 Salı 15:48

Muğla'da "Sağlık için hareket edelim" yürüyüşü düzenlendi

Muğla'da Halk Sağlığı Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen "Sağlık için hareket edelim" yürüyüşüne sağlık çalışanlarının yanı sıra protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı

Muğla'da Halk Sağlığı Haftası kutlamaları kapsamında "Sağlık için hareket edelim" yürüyüşü düzenlendi.

Halk Salığı Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüşe, Vali Yardımcısı Sebahattin Kapucu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Gürbüz Akçay, Halk Sağlığı İl Müdürü Mustafa Nuri Ceyhan, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş Recai Güreli Caddesi'ndeki Kız Meslek Lisesi önünde sona erdi. Yürüyüşe katılanlara, şapka ve su dağıtıldı.

Muğla'da Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Nuri Ceyhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta içinde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle sağlık çalışanlarının her zaman halkın yanında ve hizmetinde olduğunun vurgulanmasının amaçlandığını söyledi.

Sağlık hizmetlerinin birinci amacının kişilerin sağlıklı yaşamaya devam etmelerini sağlamak ve hasta olmamaları için çalışmak olduğunu belirten Ceyhan, şöyle konuştu:

"Muğla'da müdürlüğümüz tarafından, hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de hastalıkları oluşmadan önce önlemek için halk sağlığına yönelik koruyucu sağlık hizmetleri artırılarak sürdürülmektedir. Çocukluk dönemi aşı uygulamaları, keneye karşı korunma yolları, tütün ve tütün ürünlerinin zararları, egzersizin önemi, yeterli ve dengeli beslenme ile ilgili doğru alışkanlıklar kazanılmasının sağlanması hakkında toplum bilincinin oluşturulmaktadır."

Sağlıklı nesiller için çocuk, kadın ve üreme sağlığı hizmetleri gebe, lohusa, bebek, çocuk gelişimi, talasemi takibi yapıldığına işaret eden Ceyhan, "Bu kapsamda vatandaşlarımızın koruyucu sağlık hizmetlerinden etkin biçimde faydalanmaları toplum sağlığı açısından oldukça önemlidir. Koruyucu sağlık hizmetlerinin sunumu aile hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmekte olup, tüm vatandaşlarımız kayıtlı oldukları aile hekimlerine müracaat ederek muayene olabilecekleri gibi ayrıca koruyucu sağlık hizmetlerinin sunumu hakkında bilgi alabileceklerdir" diye konuştu.

Muhabir: Durmuş Genç
Yayınlayan: Güç Gönel

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ