19 Ocak 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğla Üniversitesi Bahar Şenliği Başladı
04 Mayıs 2009 Pazartesi 17:23

Muğla Üniversitesi Bahar Şenliği Başladı

Muğla Üniversitesi'nce düzenlenen Geleneksel Bahar Şenlikleri'nin 15'incisi kortej yürüyüşüyle başladı.

Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener Oktik, Akyol mevkisinden başlayan ve Cumhuriyet Meydanı'na kadar süren kortej yürüyüşünün ardından yaptığı konuşmada, 15'incisi düzenlenen şenliğin final sınavları öncesinde öğrencilere moral vermeyi amaçladığını söyledi.
Şenliğin öğrencilerin sınavlarda başarılı olmasına olumlu katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Rektör Oktik, ''Öğrencilerimiz dersle eğlenceyi bir hafta boyunca beraber götürecek. Şenlik içinde, çok sayıda etkinlik var. Şenliğin başka bir amacı da kentte yaşayan gençleri üniversitelilerle kaynaştırmak'' dedi.
Muğla Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt ise kentte düzenlenen kültürel şenliklerinin önemine işaret ederek, ''Bu şenlikte, Muğlalılar ile üniversiteliler bir araya geliyor. Sınavlar öncesinde öğrencilere moral amacıyla böyle bir etkinliğin yapılması çok doğru ve yerinde bir karar'' diye konuştu.
Şenliğin düzenlenmesini olumlu karşıladıklarını ifade eden öğrenciler ise şenliklerin süresinin azlığından yakınarak, şenliklerin en az 2 hafta sürmesi ve etkinliklerin sayıca artmasını istedi.
Şenliğin başlaması dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe katılan öğrenciler, yürüyüş boyunca ellerinde Türk bayrakları taşıdı ve şarkılar söyledi.
Yaklaşık yarım saat süren yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına ulaşan öğrenciler, burada davul zurna eşliğinde halay çekti. Öğrencilerin halayına Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oktik de eşlik etti.
Şenlik kapsamında üniversitede bir hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

YORUMLAR
uzucu
vedat
bole de olmaz kı bu kadar insanın içerisinde yapılan bu iş sızce de doğru mu?...eger doğru dıyosanız sıze dıyecek laf bulamıorum...
12 Ekim 2010 Salı 22:52
85.98.32.180
iğrenç şenlik
engin
böyle şenlikler olmaz olsun halaksızlığın dizboyu devam ettiği hafta.. genç körpe gelecğin annesi öğretmeni sahneye çıkıp sevişitiriliyor bize neler oluyor avrupa da bile böyle şeyler azaldı biz nereye gidiyoruz bilim yuvasının bahçesinde bunların yaptırlması çok üzücü
07 Mayıs 2009 Perşembe 00:17
78.176.222.113
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ