10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUĞLA TRAVELEXPODA
15 Kasım 2019 Cuma 11:03

MUĞLA TRAVELEXPO'DA

2019 yılında 4.’sü gerçekleştirilen Travelexpo Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına, Mugla Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Müdür Yrd. Filiz Karacaağaç, Şube Müdürü Mehtap Yıldız, Şeyda Doğan, Mesut Öztürk, Mehmet Meşeli, Valimiz
2019 yılında 4.’sü gerçekleştirilen Travelexpo Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına, Mugla Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Müdür Yrd. Filiz Karacaağaç, Şube Müdürü Mehtap Yıldız, Şeyda  Doğan, Mesut Öztürk, Mehmet Meşeli, Valimiz Esengül Çiveleg'in destekleri ile Muğlamizi tanıtmak icin katıldılar. 
 
14 Kasım 2019 Perşembe Günü saat 10.00 da  yapılan açılış töreniyle Fuar kapılarını ziyaretçilere açtı. ATO Congresium’da yapılan açılış töreninde Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin bu yılki fuar temasının “ kültür turizmi” olduğunu belirtti. 
whatsapp-image-2019-11-15-at-09.27.02-(1).jpeg
 
Muğla Valiliği’nin öncülüğünde hazırlanan Muğla standında, Muğla, Milas, Bodrum, Fethiye, Marmaris Ticaret Odaları, Muğla Balcılar Derneği, Köyceğiz Özçakırlar Bal Şirketi ve Milas Belediyesi tarafından gönderilen zeytinyağı, bal, tahin, zeytinyağı ve defne  sabunu, adaçayı, defne, Bodrum mandalina lokumu, Bodrum mandalina  kolonyası, Bodrum mandalina gazozu, Labranda suyu ve Muğla saraylısı tatlısı  ziyaret eden katılımcılara dağıtıldı. Musluklu bal fıçısı ile halka çam balı tattırılarak gofret kaplarda ikram edildi. 
Kültür ve Turizm Bakanlığı dokuma dalında el sanatları sanatçısı Zeynep Karacan dokuma tezgahında Yeşilyurt dokumalarını dokudu. 
Standımız konumu ve tasarımıyla övgü topladı. Muğla Ak Parti milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve Vali Yardımcımız Ayhan Yazgan Muğla standını ziyaret etti. Vekillerimiz ve Vali Yardımcımız promosyonları dağıtırken halk tarafından büyük ilgi gördü.
 
İlk kadın bakanlarımızdan İmren Aykut ve birçok üst düzey yöneticinin ziyaretleriyle Muğla ilgi odağı oldu. 
 
İlk gün yaklaşık 500’den fazla kişi tarafından ziyaret edilen standa ilginin artarak devam edeceği beklenmektedir. 22 ülkeden yaklaşık  60 tur operatörünün katıldığı fuar 17 Kasım Pazar Günü sona erecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ