29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUĞLA TAEKWONDOSUNA MİLLİ GÖREV
16 Eylül 2019 Pazartesi 12:19

MUĞLA TAEKWONDOSUNA MİLLİ GÖREV

Kavaklıdere Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo antrenörü Halil Özduran Bulgaristan’nın Samakov şehrinde düzenlenen “Taekwondo Balkan Şampiyonası”na, Millî Takımı Antrenörü olarak göreve çağrıldı.

13-15 Eylül 2019 Tarihlerinde Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından Bulgaristan’ın Samakov şehrinde düzenlenen, “Taekwondo Balkan Şampiyonası”na Türk Taekwondo Milli Takımımızda gitti.

Taekwondo Milli Takımımız Balkan Şampiyonasında Gençler kategorisinde 24 Büyükler Kategorisinde 12 Sporcu ile Katıldı. Milli Takımımız Balkan Şampiyonasını 15 Altın, 9 Gümüş ve 7 Bronz Madalya kazanarak tamamladı.

Gençler ve Büyükler Milli Takımlarımız kendi kategorilerinde şampiyon olurken, diğer kategoriler de hesaplandığında genel sıralamada Balkan 2.si oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taekwondo Federasyonu İl Başkanı Uğur Göktaş:

“Öncelikle Halil Hocamızı Muğla Taekwondosu olarak Ankara’da bulunan antrenörlerimiz Naz Göktaş, Mehmet Gözüküçük, Hamdi İlhan, Salih Ören ve Aydın Bölgesinden genelde birlikte hareket ettiğimiz Erdal Toksoy hocalarımız ile yolcu ettik. Türk Taekwondosu dünyada, uluslararası arenalarda elde ettiği başarılarla, her geçen gün ülkemize gurur yaşatmaya, buralarda Ay Yıldızımızı göndere çektirmeye, İstiklal Marşımızı okutmaya devam ediyor. Camia olarak bu başarılardan son derece gururluyuz. Balkan Şampiyonası gibi önemli bir şampiyonaya Muğla Taekwondosundan bir antrenörümüzün Milli Takım Antrenörü olarak göreve çağrılması ise bizleri fazlasıyla sevindirmiştir. Elde edilen başarı Türk Spor tarihinde önemli bir yere sahiptir ve bu başarıda Muğla Taekwondosu adına Antrenörümüz Halil Özduran’ın da yer alması Muğlamız adına bir gurur vesilesidir. Bu minvalde ben ,emektar Milli Takım Antrenörlerimizden Halil Hoca’yı göreve çağıran, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanımız Sayın Prof.Dr.Metin Şahin’e, Başkan Vekilimiz Sayın Dr.Oktay Duymaz’a ve Genel Sekreterimiz Sayın Emine Darıcı’ya Muğla Taekwondosuna güvendikleri için çok teşekkür ediyorum. Balkan Şampiyonasında Bizleri gururlandıran başarılarından dolayı da; Türk Milli Takım Sporcularımızı, teknik ekibimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.” Şeklinde konuştu.

thumbnail_whatsapp-image-2019-09-13-at-17.51.08.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ