11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUĞLA TAEKWONDOSU DÜNYA ŞAMPİYONASINDA MÜCADELE EDİYOR
05 Ağustos 2019 Pazartesi 17:52

"MUĞLA TAEKWONDOSU DÜNYA ŞAMPİYONASINDA MÜCADELE EDİYOR"

WTF (World Taekwondo Federation) tarafından düzenlenen Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası 7-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yapılacak.
WTF (World Taekwondo Federation) tarafından düzenlenen Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası 7-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yapılacak.
 
Ülkemizdeki başarıları ve şampiyonluğu dolayısıyla "Türk Taekwondo Yıldız Milli Takımı"nda yer alan Muğla'nın Altın Sporcusu olarak bilinen
Teknoloji ve Kültür Fen Lisesi Öğrencisi Milli Sporcu "Büşra ÖZTÜRK" Dünya Şampiyonası için Milli Takımımızla beraber Özbekistan Taşkent'e hareket etti.
toplu4b.jpg
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş:
 
"Göreve geldiğimden bugüne kadar Muğla Taekwondosu olarak katıldığımız her yarışmadan dereceyle dönmüş olmamızın haklı gururunu yaşıyorum. Büşra'mız bunu taçlandırdı. Taekwondo gibi olimpik, düyada ve ülkemizde çok fazla sporcu sayısına sahip, her yarışmada ülkemizin gururu olan, Prof.Dr.Metin Şahin gibi Spor Bilimci bir federasyon başkanıyla, profesyonel olarak daha bilimsel ve doğru bir şekilde ilerleyen branşımız, her zaman olduğu gibi yine bizi gururlandırmak için Özbekistan/Taşkent'e hareket etti. Şimdi gurur zamanı Muğla'nın. İnanıyorum ki başarılarıyla övündüğümüz Altın Sporcumuz Büşra Öztürk bu Dünya şampiyonasında Muğlamızı layıkıyla temsil edecek ve inşallah buradan da başarıyla dönecektir. Hedefimiz; İstiklal Marşımızı Dünyaya dinletmek, Ay Yıldızımızı göndere çektirmek ve Ülkemize Altın Madalyayla dönmek olsa da, Dünya Şampiyonasında Muğlamızın mücadele ediyor olması büyük bir onurdur. Bu vesileyle, Kavaklıdere ilçemizden çıkan Büşra'yı yetiştiren ona türlü zorluklar içerisinde emek veren Antrenörü Halil Özduran'a, ailesine ve destek veren herkese can-ı gönülden teşekkür eder. Türk Taekwondo Yıldız Milli Takımımıza ve Teknik Heyetimize Başarılar dilerim." Şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ