15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergunun Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi verdi
16 Nisan 2020 Perşembe 11:28

Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun'un Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi verdi

Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun'un Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi verdi.

Ülkemizin Covid-19 salgını ile mücadelesinde yazılı ve görsel basının yanı sıra sosyal medya aracılığıyla kamuoyuna yansıyan bilgilere göre Covid-19 teşhisinde şu ana kadar ciddi iddialar ortaya çıkmıştır. Bu nedenle İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun'un Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi verdi.

Basın ve sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, Türkiye’de 2020 yılında Zatürre (Pnömoni), KOAH ve Üst Solunum Yetmezliği teşhisi konan hasta sayılarında ve bu hastalıklara bağlı olarak gerçekleşen ölüm sayılarında geçmiş yıllara kıyasla olağanüstü artışlar yaşandığı iddia edilmektedir. Kamuoyuna yansıyan iddiaların açıklığa kavuşturulması açısından söz konusu verilerin paylaşılması önem arz etmektedir.

Bu bilgiler kapsamında;

  1. Bakanlığınıza bağlı kamu hastaneleri ile özel hastanelerde, 1 Ocak 2020 ve 31 Mart 2020 tarihleri arasında Zatürre, KOAH ve Üst Solunum Yetmezliği teşhisi konan hastaların sayısı kaçtır?

 

  1. Bakanlığınıza bağlı kamu hastaneleri ile özel hastanelerde, 1 Ocak 2020 ve 31 Mart 2020 arasında Zatürre, KOAH ve Üst Solunum Yetmezliği teşhisi konulduktan sonra hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı kaçtır?

 

  1. Bakanlığınıza bağlı kamu hastaneleri ile özel hastanelerde, son 5 yılın 1 Ocak ve 31 Mart tarihleri arasında Zatürre, KOAH ve Üst Solum Yetmezliği teşhisi konan hasta sayısı kaçtır?

 

  1.  Bakanlığınıza bağlı kamu hastaneleri ile özel hastanelerde son 5 yılın 1 Ocak ve 31 Mart tarihleri arasında Zatürre, KOAH ve Üst Solunum Yetmezliği teşhisi konulduktan sonra hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı kaçtır?

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ