06 Haziran 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğla Büyükşehir’in Mavi Denizlerdeki Elleri
14 Haziran 2019 Cuma 11:00

Muğla Büyükşehir’in Mavi Denizlerdeki Elleri

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mavi Deniz Temiz Kıyılar projesi ile bugüne kadar 4530 tekneye hizmet verdi.

Türkiye’de Büyükşehirlerde bir ilk olan ve çevre ödülleri ile taçlandırılan Muğla Büyükşehir Belediyesi Mavi Deniz Temiz Kıyılar Projesi ile Muğla’nın kıyılarını, mavisini ve yeşilini korumaya devam ediyor.

1480 km kıyı şeridi ile Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip olan Muğla’da 6 tekne ile deniz araçlarından atık toplayan Muğla Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar 4530 tekneye hizmet verdi ve 597 Mavi kart dağıttı. Göcek ve Akyaka’da iki atık alım merkezine sahip Muğla Büyükşehir Belediyesi 4530 teknede 3977 litre atık yağ, 15 bin 009 litre sintine, 2 milyon 306 bin 178 litre atık su, 4 bin 300 ton çöp topladı. Ramazan Bayramı’nda da Göcek’de 43, Akyaka’da 52 tekneye hizmet veren Büyükşehir Belediyesi ekipleri 124 ton çöp topladı.

Başkan Gürün; “Muğlamızı mavi ve yeşili ile koruyarak geleceğe taşıyor, çocuklarımız için daha yaşanır bir şehir yaratıyoruz.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün doğası ve tarihi güzellikler ile özel bir şehir olan Muğla’da mavi ve yeşili korumak için çalıştıklarını söyledi. Başkan Gürün; “Muğla dantela gibi eşsiz kıyıları ile sadece Türkiye’nin değil Akdeniz’e kıyısı olan dokuz ülkeden de daha uzun kıyı şeridine sahip. Mavi yolculuğun başladığı, mavi ve yeşilin her tonunu cömertçe sergilediği bu güzellikleri korumak için Büyükşehir Belediyesi olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Göcek ve Akyaka’da atık alım merkezlerimiz ve 6 teknemizle deniz araçlarından atık topluyoruz. Marmaris Karacasöğüt Atık alım merkezi için başvurularımızı yaptık. Tekne sayımızı da arttırarak daha geniş alanda deniz araçlarına hizmet vereceğiz. Muğlamızı mavi ve yeşili ile koruyarak geleceğe taşıyacak, çocuklarımıza daha yaşanır bir şehir emanet edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR
deniz kirliligi
rasit tokgöz
ben marmarisli olarak bu is 6 tekneyle olacak is degil marmaristeki gezi teknelerinin pisligi nereye gidiyor 2 sene önce hisarönün de yabanci arkadaslarla günlük Tura katildik kilisenin önünde mola verdik serinlemek icin denize girdik malesef denizde yüzen sedece biz degil tuvaletten denize bosaltilan pisliklerin icinde kaldik yabancilara ne diyecegimi sasirdim böyle turizm olmaz benim sizlere tavsiyem bu artik toplayan tekne sayisinin artirilmasi buyuk gezi teknelerinin pis su toplama de
14 Haziran 2019 Cuma 17:40
93.82.152.96
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ