29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“MUĞLA BB. MECLİSİ PKK YI KINAYAMAYAN BİR İRADE TARAFINDAN YÖNETİLİYOR”
14 Eylül 2019 Cumartesi 11:24

“MUĞLA BB. MECLİSİ PKK YI KINAYAMAYAN BİR İRADE TARAFINDAN YÖNETİLİYOR”

AK parti Muğla İl Başkanı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelerde bulunuldu.

“Bilindiği üzere 12 Eylül 2019 tarihinde Muğla Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Biz de Cumhur İttifakı ortağımız olan MHP Grubu ile birlikte meclise önergeler verdik. Bu önergeler içinde de, aslında 40 yıldır canımızla malımızla cansiperane mücadele ettiğimiz, uğruna nice ciğerparelerimizi şehit verdiğimiz ,ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişme ve ilerlemesinin önündeki en büyük engel olan ama son aylarda farklı bir hale bürünerek ormanlarımızı yani ciğerlerimizi yakacak noktaya gelen  PKK Terör örgütünün Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kınanması önergesiydi.

Ancak sağduyulu her Muğlalının duyduğunda bile hayretler içerisinde kalacağı bir şekilde bu önergemiz, AK Parti ve MHP gurubunun kabul oyuna rağmen, CHP ve İyi Partili üyelerin çoğunluk oylarıyla reddedilmiştir.

Esasen bu konuda söylenecek ne bir söz, ifade edilebilecek ne de bir duygu şu an yaşadığımız hayal kırıklığını ve kızgınlığı ortaya koyabilir. Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi PKK terör örgütünü kınayamayan bir tutum sergileyerek hem ilimizin tarih sayfalarına bir utanç vesikasını yapıştırmış hem de bu şehirde yaşayan her bir Muğlalının bu tür bir irade tarafından yönetiliyor olma gerçeğini hepimizin yüzüne çarpmıştır.

“BU DURUM KABUL EDİLEMEZ”

Bu durum kabul edilemez… Bu durum makul görülemez… Bu duruma sessiz kalınamaz... Terör örgütlerinin en büyük silahı psikolojik silahıdır. Psikolojik silah her türlü silahtan daha etkili sonuçlar verir. Eğer siz bugün MBB meclisi olarak bu örgütü kınayamayacak kadar aciz bir irade gösterirseniz, bizim ordumuzun, emniyet kuvvetlerimizin, dağlarda ve sokakta cansiperane verdiği  mücadeleyi anlamsız ve sonuçsuz bırakırsınız ve terör örgütünün cüretini de cesaretini de arttırırsınız. Bunun sonuçları da canlarımızın, mallarımızın ve birlikte yaşama kültürümüzün kaybına sebep olur. Tarih teröre karşı savaşanları ve canını malını kaybedenleri yazar ama bunların yanında teröre karşı durmayan, onu meşrulaştıran ve en önemlisi de teröre her türlü destek verenleri de ayrı yazar.

“KİMSE BU ŞEHRE BUNU YAPMASIN”

Kimse bu şehre bunu yapmasın. Kimse bu şehrin meclisine böyle bir aciz görüntüyü çizdirmesin. Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran CHP yöneticilerini, MBB Meclisi çatısı altında en kısa zamanda bu aciz görüntüyü ortadan kaldırarak PKK terör örgütünü lanetleyen bir iradeyi ortaya koymaya davet ediyorum.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ