03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğla adayları
25 Ocak 2009 Pazar 13:02

Muğla adayları

AK Parti Muğla İl Başkanlığı, Düzenlediği Törenle Muğla'daki Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı.

AK PARTİ MUĞLA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI


AK Parti Muğla İl Başkanlığı, Düzenlediği Törenle Muğla'daki Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı.


AK Parti Muğla İl Başkanlığı, düzenlediği törenle Muğla'daki belediye başkan adaylarını tanıttı.
Özel İdare Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ve Dr. Mehmet Nil Hıdır, İl Başkanı Gültekin Akça, Merkez İlçe Başkanı İlyas Yolcu, Partili İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi Üyeleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.


Muğla İl Merkez Belediye Başkan Adayı ve ilçe adaylarının tanıtıldığı törende konuşan AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça, 10 Kasım 2008'de başlayan aday adaylığı sürecinde çok sayıda kişinin aday olmak için başvurduğunu belirterek, "AK Parti olarak birilerine koltuk dağıtmak, paye dağıtmak ve makam dağıtmak gibi derdiğimiz olmadı. Bizim millete hizmet etmek, köylerimizden başlayarak şehirlerimize kadar iş üretmekten başka derdimiz yok. Biz yerel yönetimleri demokrasinin beşiği, millete hizmet üretmenin aracı olarak görüyoruz. Kazanmak, hizmet üretmek, iş üretmek, değer üretmek, yeni yatırım imkanları üretmek için yola çıktık ve devam etmekteyiz. Bizim başkanımızın cep telefonu 24 saat açık olacak ve belediyedeki odası da vatandaşa hizmet aşkı ile dolu olacaktır. Biz Muğla'daki bütün belediyelere talibiz. Çünkü belediyecilik AK Parti'nin işidir." diye konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ise, demokratik ve modern teknolojinin kullanılarak en doğru ve en uygun adayların belirlendiğini belirterek, "Her il ve ilçelerin adaylarının belirlenmesi için Sayın Başbakanımız bizzat çalışma yaptı. Şimdi belirlenen adaylar hepimizin adaylarıdır. Dünyanın gözbebeği olan güzel ilimizi modern ve çağdaş bir hale getirmek istiyoruz. Otobüslerin çukurlara düştüğü, insanların ağzını kapatarak kokulardan kaçtığı utanç manzaralarını halkımıza yaşatmak istemiyoruz. Bir değişimi gerçekleştirmek için çalışacağız. Muğla merkezde de değişimin zamanı geldi." dedi.

Törende konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır da, 3 aylık bir aday belirleme sürecinde ince ince tek tek adayların incelenip en doğru adayların belirlendiğini kaydederek, " 130 aday adayı arasından 62 arkadaşımıza adaylık nasip oldu. Bu süreçte aday olanlarda, olmayanlarda kazandı. AK Parti'de hiçbir zaman art niyet yoktur. AK Parti'de iktidar olmanın sorumluluğu ve hizmet aşkı vardır." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Muğla Merkez Belediye Başkan Adayı Seyfi Terzibaşıoğlu, Marmaris Adayı Doğan Tugay, Datça Belediye Başkan Adayı Mustafa Soytok, Ortaca Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Salih Özdemir, Yatağan Adayı Mustafa Sarı, Dalaman Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Beyhan Korkut, Milas Adayı Mustafa Yalçın, Köyceğiz Adayı Abdül Cemil Cem ve Ula Belediye Başkan Adayı Nasuh Kanat partililere ve kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya Kavaklıdere Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Nuray Bozyer, Fethiye Adayı Muhsin Eryılmaz ve Bodrum Adayı Emre Saraçbaşı Ankara'da olmaları nedeniyle katılamadı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ