04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  MTO’ya ‘verimli topraklardan’ kardeş
24 Ekim 2016 Pazartesi 16:24

MTO’ya ‘verimli topraklardan’ kardeş

Marmaris Ticaret Odası ile Sırbistan’ın en verimli topraklarına sahip Novi Sad kentinin ticaret odası arasında kardeşlik protokolü imzalandı

Marmaris Ticaret Odası ile Sırbistan’ın en verimli topraklarına sahip Novi Sad kentinin ticaret odası arasında kardeşlik protokolü imzalandı

Marmaris Ticaret Odası (MTO) ticaret, ekonomi ve kültür konusunda yürüttüğü işbirliği çalışmalarına yurtdışından da bir halka ekledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal, Meclis Başkanı Ali Kansu, Genel Sekreter Taşkın Baykara ve Eğitim Proje Danışmanlık Birim Sorumlusu Eylem Miray Apak’ın yer aldığı MTO heyeti, ‘Kardeş Oda Protokolü’ kapsamında, Sırbistan'ın kuzeyindeki, Voyvodina'nın merkezi olan Novi Sad kentine gitti.

Novi Sad Ticaret Odası’nın davetlisi olarak Sırbistan’da bulunan MTO heyeti, iki kentin iş birliği ve Avrupa Birliği düzeyindeki projelerde birlikte çalışma yönünde ilk adımları attı.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunan taraflar adına bugün öğle saatlerinde MTO Başkanı Mehmet Baysal ve Novi Sad Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Dragan Lukac “Kardeş Oda Protokolü”nü imzaladı.

Başkan Baysal, imza töreninin ardından ev sahibi Başkan’a başta Çam balı olmak üzere, Marmaris’in yerel ürünlerini ve çam kolonyasını hediye etti. Baysal, protokolün ve işbirliğinin, iki kent, iki ülke ve yaşayanları için ‘hayırlı’ olmasını diledi. Baysal, ayrıca, Novi Sad Ticaret Odası temsilcilerini ve genç girişimcilerini, Marmaris’te 5 Mayıs’ta gerçekleşecek Hıdrellez Şenliklerine davet etti.

SIRBİSTAN’N EN VERİMLİ TOPRAKLARI

2021 Avrupa kültür başkenti adayı olan Novi Sad Voyvodina'nın ekonomik merkezidir ve Sırbistan'ın en verimli tarım bölgesi olarak biliniyor. Devletin ve toplumun iktisadi teşebbüslerinin yanı sıra, güçlü bir özel teşvik, özelleştirme süreçleri ve özel sermayeli şirketlerin payı artmış ve küçük - orta ölçekli işletmeler kentin ekonomik kalkınmasına hakim olmuştur. (Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ