10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mossad liderine suikast
21 Ekim 2008 Salı 09:59

Mossad liderine suikast

Ünlü istihbarat birimi Mossad bu kez avlandı. Başkanları Nihayet Dağan Amman'da suikaste uğradı.

Bu günlerde İsrail gizli servisi MOSSAD'ın başkanı Meir Dagan'ın Hizbullah'ın kendi liderlerinden İmad Muğniye'nin intikamını almasından korktuğu için yoğun güvenlik tedbirleri altında olduğu biliniyordu.

Nihayet Dagan'ın Ürdün'de bir suikasta maruz kaldığı haberi geldi.

İsrail haber ajanslarından birinin verdiği haber göre, İsrail gizli servisi MOSSAD'ın başkanı Meir Dagan Ürdün'ün başkenti Amman'da suikasta maruz kaldı.

Haber ajansına göre suikast Meir Dagan'ın Ürdün'de bulunduğu bir sırada bombalı bir patlama ile gerçekleştirildi. Dagan'ın bu saldırıda öldürüldüğü ya da yaralı olduğu hakkında çelişkili haberler geliyor.

Yayınlanan haberlere göre söz konusu saldırı Dagan'ın ikamet ettiği Milli Park'ta yer alan villasından Ürdün kralı ikinci Abdullah ile gizli bir görüşme yapmak için kralın ikamet ettiği saraya doğru giderken gerçekleştirildi.

Diğer taraftan İsrail haber ajansları Dagan'ın bu suikast girişiminde öldürüldüğü bilgisini tekzip ediyorlar. Fakat Filka haber ajansı Ürdün sismoloji merkezinin bu patlamayı doğrulayan bazı küçük ölçekli sarsıntıları kaydettiğini duyurdu.

Öte yandan Ürdün kaynakları patlamada 12 kişinin yaralandığını bildirdi. Yaralıların sağlık durumlarının ağır olduğunu bildiren Ürdün kaynakları patlamada birkaç kişinin de öldüğünü duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ