31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mor ve Ötesi - Başıbozuk
08 Ocak 2009 Perşembe 18:45

Mor ve Ötesi - "Başıbozuk"

mor ve ötesi iki buçuk yıllık bir aradan sonra yeni bir albümle tekrar dinleyicileriyle buluşuyor. 'başıbozuk' adlı albümde grubun popüler Eurovision şarkısı “Deli”nin yanısıra iki yepyeni şarkı, canlı konser kayıtları ile Büyük Düşler albümünün bazı parç

ba ş ıb o zu k

mor ve ötesi iki buçuk yıllık bir aradan sonra yeni bir albümle tekrar dinleyicileriyle buluşuyor. 'başıbozuk' adlı albümde grubun popüler Eurovision şarkısı “Deli”nin yanısıra iki yepyeni şarkı, canlı konser kayıtları ile Büyük Düşler albümünün bazı parçalarının ve “Deli” ile “İddia”nın remixleri yer alıyor.

Adı gibi düzen yıkan, ezber bozan, alışılmışın dışında bir mor ve ötesi albümü olan bu çalışmayla, grup tarihinde ilk defa resmi olarak canlı kayıtlar ve remix çalışmaları yayımlanıyor. Yeni stüdyo kayıtlarından olan albümün çıkış şarkısı “İddia” ise melodik ve enerjik yapısıyla yeni bir mor ve ötesi klasiği olmaya aday.

Canlı kayıtlar ise grubun 15 Şubat 2008 tarihinde gerçekleştirdiği Eurovision şarkı lansmanı konserinden. TRT Tepebaşı Stüdyoları'nda hiçbir kaydedilen bu sıradışı performans, ek kayıt kullanılmadan, o geceki özel atmosferiyle bu CD'ye taşınarak dinleyicilerle paylaşılıyor.

Albümün geri kalanı ise mor ve ötesi'nin, yaratıcılıklarına ve kabiliyetlerine güvendiği DJ çevresine emanet ettiği sekiz adet remix parçadan oluşuyor. Bu remixlerin arasında Eurovision şarkısı “Deli” ve yeni şarkılardan “İddia” da bulunuyor. Elektronik müziğin farklı kulvarlarından örnekleriyle albümde yer alan remixler, mor ve ötesi dinleyicilerine yepyeni renkler vaadediyor.

Sıradışı kapak tasarımıyla da öne çıkan bu albümün sonunda ise özellikle sıkı mor ve ötesi dinleyicilerini şaşırtacak ve memnun edecek bir sürpriz yer alıyor!

Albümdeki Eserler

1. Deli
2. İddia
3. Sonbahar
4. Kış Geliyor (Canlı)
5. Re (Canlı)
6. Bir Derdim Var (Canlı)
7. Parti (Flatliners Killa Mix)
8. Kördüğüm (Emian & Emre Remix)
9. Ayıp Olmaz Mı (Kaan Düzarat & Fuchs Rework)
10. Küçük Sevgilim (Kaan Düzarat Remix)
11. Darbe (Burak Güven & Serkan Hökenek Remix)
12. Çocuklar ve Hayvanlar (DJ Kambo Remix)
13. Deli (Luna Remix by Cihan Barış)
14. İddia (Kerem Kabadayı & Serkan Hökenek Remix)

Rakun Müzik


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ