24 Ekim 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Minik yüreklerin geri dönüşümü muhteşem olacak
08 Şubat 2019 Cuma 13:15

Minik yüreklerin geri dönüşümü muhteşem olacak

Beldibi Zıtkı Zaralı İlkokulu Ana Sınıfı öğrencileri, atıkların geri dönüşümü için örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Minik yürekler, topladıkları plastik atıkları saksı dönüştürerek, rengarenk çiçekler dikti

Marmaris Beldibi Zıtkı Zaralı İlkokulu'nda ,  'Atıktım...... oldum' sloganıyla gerçekleştirilen projeyle öğrencilere, geri dönüşümün faydaları ve çevre bilinci sağlanıyor. Erken dönemlerde öğrencilere çevrelerine karşı farkındalık yaratmak için somut deneyimler yaşatmak bunun yanında atıkların değerlendirilmesi amaçlanıyor. Bu çerçevede, toplanan atık kağıt, kapak, kutu, poşet ile plastik şişeler geri dönüştürülerek, çevre yararına kullanımı sağlanıyor. Minik yüreklerin atıkların geri kazanılmasında daha aktif rol almasını sağlamak için düzenlenen proje, Haziran ayında sona erecek.  Etkinlik sonunda şenlik düzenlenerek, yapılan çalışmalar sergilenecek ve minikler ile ailelerine sertifikaları takdim edilecek.

whatsapp-image-2019-02-07-at-18.36.49-(1).jpeg

HAYAT BOYU GERİ DÖNÜŞÜM

Ana Sınıfı Öğretmeni Aslıhan Keskin Çakı, düzenledikleri etkinlikle, öğrencilere hayat boyu çevre bilinci ve geri dönüşümü öğrencilere anlatmak olduğunu ifade etti. Çakır, "Biliyoruz ki doğa ve çevrenin korunması, tüm canlıların sağlığı için yapılabilecek en önemli şeydir. Doğal kaynakların korunması, enerji tasarrufunun sağlanması, atık miktarı, çevre kirliğinin azaltılması ve geleceğe ekonomiye yatırım olması açısından geri dönüşüm oldukça önemlidir. Küçük yaşta geri dönüşüme karşı gelişecek olumlu tutum ve davranışlar, ilerde doğayı seven, içinde bulunduğu çevreye değer veren ve  hayat boyu geri kazanımı hem evinde hem işyerinde uygulayan ve teşvik eden yetişkinler olmalarını sağlayacaktır" dedi.

whatsapp-image-2019-02-07-at-18.36.49.jpeg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ