19 Şubat 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milyonluk müzayede yarın açılıyor
28 Şubat 2019 Perşembe 10:55

Milyonluk müzayede yarın açılıyor

'Tarihe dokunmak ister misiniz' sloganıyla 25 Şubat'ta Marmaris Belediye Kültür ve Sanat Evi'nde açılan ve bu kapsamda ilk olmaya aday milyonluk karma resim sergisinin müzayedesi yarın açılıyor.

Müzayedede, antikalar, retro ürünler, halı ve kilimler, vintage objeler yer alıyor. Müzayedenin en değerli parçaları ise, Pierre Auguste Renoir, Salvador Dali, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Şeref Bigalı , Sabri Akça'nın eserleri. Seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı açılış kokteylinde konuklar sergilenen eserleri hayranlıkla izlediler. Serginin el sanatları bölümünde özgün tasarımlar ve geleneksel sanatlarımızdan örnekler izleyenlerin ilgisini çekti. Paha biçilmez eserler, Eskici Müzayede etkinliğinde açık arttırmaya sunulacak. Yurt içi ve yurt dışından gelecek tekliflere açık olan müzayede birçok değerli sanat eseri ve antikaları ile koleksiyonerlerin ilgisini şimdiden çekmiş durumda.

Sergiyi düzenleyen Karınca Grup yetkilileri Sertaç Ay ve Tuğçe Kırtay daha önce Bodrum’da gerçekleştirdikleri Müzayede etkinliklerine Marmaris’i de dahil ederek daha geniş izleyici kitlesine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kırtay, bugüne dek Eskici Müzayede antikalar ve sanat eserleri sandığında saklanan eşsiz parçaların ilk kez görücüye çıkacağı müzayedede, gizemli bir zamanın her dönemindeki yaşanmışlıkların tanıklığını etmiş eserlere eşyalara dokunmak isteyen tüm meraklıların davetli olduğunu ifade etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ