13 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİLLETVEKİLİ ÖZCAN: GÜLLÜKLÜ HEMŞEHRİLERİMİZİN PAHALI SU İÇMELERİNE KARŞIYIZ, BU AD
06 Temmuz 2020 Pazartesi 10:52

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN: GÜLLÜKLÜ HEMŞEHRİLERİMİZİN PAHALI SU İÇMELERİNE KARŞIYIZ, BU AD

Muğla Milletvekili Suat ÖZCAN Milas’a bağlı Güllük mahallesine her ziyaretinde vatandaşların kendisinden tek taleplerinin pahalı su konusu olduğunu belirten feryatlarla

Muğla Milletvekili Suat ÖZCAN Milas’a bağlı Güllük mahallesine her ziyaretinde vatandaşların kendisinden tek taleplerinin pahalı su konusu olduğunu belirten feryatlarla karşılaştığını, bu konuya çözüm için mahallinde yani Büyükşehir Belediyesi (MUSKİ) nezdinde çözüm yolu aradığını, yasal süreçler ya da zamanında yapılan antlaşma ve sözleşmelerden dolayı kurumun çözme konusunda yetkisinin sınırlı olduğunu fark ettiğini ve çalışmaları başlattığını söyledi.

TBMM’de soru önergesi vererek yasal süreçler ile çözüme katkı sağlamaya kararlı olduğunu söyleyen Özcan pahalı suyu da küçük bir örnekle şöyle dile getirebilirim dedi.

“Bir örnekle bunu açıklamak isterim. Aynı tarihte belediye olup aynı tarihte 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile hükmü şahsiyeti sona eren Ören ve Güllük’te oturan farklı iki şahsın  bir ayda 20 metreküp su kullandığını kabul edelim ve tüm vergiler hariç olmak üzere ödeyecekleri su bedelini hesaplayalım.  Ören’de(MUSKİ) 28,60 TL, Güllük’te ise(ÖZEL ŞİRKET) 103.05 TL.dir. Güllüklü vatandaşlarımız nerdeyse 4 kata yakın pahalı su içmektedirler. Bu ne insan haklarına ne de aynı ilin farklı iki mahallesinde yaşayanlar açısından adaletlidir.”

Bu konunun çözümüne kadar uğraşı içerisinde olacağını belirten Muğla Milletvekili Suat Özcan Güllüklü hemşerilerinin yanında onlarla sonuna kadar mücadele edeceğini belirtmiştir.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ