28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİLLETVEKİLİ ÖZCAN : Belediyelerin yardımı paylaşacağı yurttaşlar bizim ülkemizin yurttaşları değil midir?
03 Nisan 2020 Cuma 13:27

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN : Belediyelerin yardımı paylaşacağı yurttaşlar bizim ülkemizin yurttaşları değil midir?

Muğla Milletvekili Suat ÖZCAN: "Ülkemizde etkisini artıran Korona virüsü salgını süreçte merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin vatandaşlarımıza hizmet sunmak için bir bir çok yöntemle çalışmalarını genişletmekte

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN : Belediyelerin yardımı paylaşacağı yurttaşlar bizim ülkemizin yurttaşları değil midir?

Muğla Milletvekili Suat ÖZCAN: "Ülkemizde etkisini artıran Korona virüsü salgını süreçte  merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin vatandaşlarımıza hizmet sunmak için bir bir çok yöntemle çalışmalarını genişletmekte. Bu sebeple çeşitli büyükşehir belediyeleri ve ilçe belediyeleri, STK ve bir çok kuruluş  gıda barınma konularında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hizmet suna bilmek için  ülkece içerisinden geçtiğimiz önemli süreçte bakış kampanyaları başlattı. Olumlu olumsuz tepkilerle gündemde oldukça yer alan konu hkkında Milletvekili Suat Özcan gündemdeki belediyelerin bağış toplama konusuna dair de şu açıklamalarda bulundu:

Afet dönemlerinde yardımlaşma sadece bizde değil dünyada da başlıca yöntemlerden biridir. Elbette toplumsal dayanışma duygusunu güçlü tutmak gerekir. Ancak yaşadığımız günler, afet ortamından farklı, devletin devlet olduğunu, kurumların ayakta olduğunu göstermesi gereken günlerdir. Birbirinize yardım edin, devlete yardım edin. Ülkemizin ve devletimizin en önemli kurumlarından biri olan belediyelere de "Sen yardım toplayamazsın, ben toplayacağım." diyorsun. Belediyelerin yardımı paylaşacağı yurttaşlar bizim ülkemizin yurttaşları değil midir?

Zaten corona virüsü salgını nedeniyle de daha kötüye giden ekonomi belediye gelirlerini bu süreçte zorlayacaktır. Vatandaşlarımızın vergilerini ödeyemez durumda olması... Belediyelere iktidardan, Hükûmetten bütçeden ödenek ve borç erteleme gerekirken siz ne diyorsunuz? "Sen yardım toplayamazsın"dedi.

Görüntülü Haber:

https://www.youtube.com/watch?v=CJlmyGR75pM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ