21 Ağustos 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Marmaris İlçe Teşkilatı kapatıldı
03 Eylül 2013 Salı 15:48

MHP Marmaris İlçe Teşkilatı kapatıldı

İlçe Başkanı Aygün, yaptığı açıklamada il başkanlığından gelen bir yazıyla yeni teşkilat görevlendirilene kadar MHP Marmaris Teşkilatı'nın kapatıldığını kaydetti

MHP Marmaris İlçe Teşkilatı kapatıldı.

İlçe Başkanı Ali Aygün, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, dün itibariyle MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz imzasıyla bir yazı aldıklarını, yazıda "Parti tüzüğünün 52 ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkilere istinaden, Marmaris İlçe Teşkilatı MYK'nın verdiği yetkiye dayanarak parti tüzüğünün 33. maddesine göre yeni teşkilat görevlendirilene kadar kapatılmıştır" denildiğini söyledi.

Bugüne kadar kendilerine destek olan tüm teşkilatına teşekkür eden Aygün, "Biz şimdiye kadar ki icraatlarımızın hesabını alnımız ak olarak veriyoruz. Ancak asıl olan İl Başkanımız Mehmet Korkmaz'ın 30 Mart'ta sandıktan çıkan sonucun hesabını nasıl vereceğidir" dedi.

Korkmaz'ın kendisini görevden aldırmak için çaba sarf ettiğini iddia eden Aygün, "İl başkanımız özellikle 10 bin kişinin katıldığı Oktay Vural ziyareti sonrası şahsımı görevden aldırmak için özel bir çaba sarf etti ve bu çabaları sonunda başarılı oldu. Seçim öncesi yapılan bu hareket yanlış bir harekettir. MHP'yi yerel seçimlerde Marmaris ilçesinde zora sokacaktır. Başta il başkanımız olmak üzere yönetimden bazı arkadaşların farklı hesapları olduğu ortadadır. Biz adaylık için 3-4 güçlü isimle görüşmelere devam ediyorduk. Bu İl Başkanımız ve Muğla Milletvekilimizin işine gelmedi. Partimizi ve yönetimimizi karıştırarak bizleri görevden aldılar" diye konuştu.

Aygün'ün açıklamalarının ardından kapatma işlemleri için parti binasına gelen Korkmaz, gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak bir açıklama yapmayacağını bildirdi.

Muhabir: Levent Kişi
Yayınlayan: Tuncer Çetinkaya

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ