14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Lideri Bahçelinden kutlama
23 Kasım 2008 Pazar 21:06

MHP Lideri Bahçeli'nden kutlama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hiçbir Maddi Kıymetle Ölçülemeyecek Kadar Saygın Bir Meslek Olan Öğretmenlik; Sevgi ve Fedakarlığın Yol Göstericiliğinde, Milletimize Hizmet Etmenin Güzide Yollarından Birisi Olmuştur" Dedi.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hiçbir Maddi Kıymetle Ölçülemeyecek Kadar Saygın Bir Meslek Olan Öğretmenlik; Sevgi ve Fedakarlığın Yol Göstericiliğinde, Milletimize Hizmet Etmenin Güzide Yollarından Birisi Olmuştur" Dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hiçbir maddi kıymetle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik; sevgi ve fedakarlığın yol göstericiliğinde, milletimize hizmet etmenin güzide yollarından birisi olmuştur" dedi.


MHP Lideri Devlet Bahçeli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, öğretmenlerin yılın sadece bir gününde değil, her anında hatırlanması ve anlaşılması gerektiğini belirterek, "Sahip oldukları bilgi, kültür ve deneyimi; anlatarak, göstererek, benimseterek kuşaklara aktaran, böylece sosyolojik sürekliliğin sağlanmasına da büyük bir katkı sağlayan öğretmenlerimiz, bu özelliklerinden dolayı yaşadıkları çevrenin öncüsü olmuşlardır" dedi. Bahçeli mesajında şunları söyledi:


"Bilgiyle doldurulmuş zihinlerin yanında, zekayla duyguları birleştirerek evlatlarımızın kendilerini tanımalarını gözeten, beyin ve kalbin terkibinden filizlenmiş bir eğitim sürecini de hayata geçiren değerli öğretmenlerimizin var olan gayretleri her türlü takdirin üstündedir. Bunların yanı sıra eli, gözü, dikkati, muhakemeyi eğiten; duyguları geliştiren, iradeyi güçlendiren, girişimciliği teşvik eden, azim ve dayanıklılığı kuvvetlendiren bir eğitim anlayışının gelişmesi ve yerleşmesi için, öğretmenlerimizin üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmek amacıyla asgari özeni göstereceklerine yürekten inanıyorum. Ülkemizin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin yegane yolu; eğitim ve öğretim vasıtasıyla nesillere öğretilecek olan milli değerler sisteminden geçmektedir. Türk milletine mensubiyet şuurunun anlamlandırılmasında, yayılmasında yeri doldurulamaz bir fonksiyona sahip olan öğretmenlerin; şevk ve heyecan içinde bu vazifelerini yerine getirmeleri için gerekli şartların hazırlanması da devletin temel görevleri arasında yer almalıdır. Öğretmenlerimizin en belirgin sorunları; geçinme zorlukları, eğitimde araç-gereç eksikliği, okul ve derslik yetersizlikleri olduğu bilinen bir gerçektir. Gelecek nesillerin mesuliyetini içinde barındıran öğretmenlik mesleğinin, başta ekonomik olmak üzere, her anlamda hak ettiği itibarlı konuma gelmesi sorumluluk sahibi herkesin dikkat etmesi gereken bir husus olmalıdır. Milletimizin değerler sisteminde çok yüksek bir yeri bulunan öğretmenlik mesleğinin, fiilen yaşanılan hayatta da aynı konuma getirilmesi; kıymet ve itibarın parayla değil, bilgi ve eğitimle ölçülür hale gelmesine de neden olacaktır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ