05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP, Diyarbakır Defterini Kapattı
17 Mayıs 2009 Pazar 13:47

MHP, Diyarbakır Defterini Kapattı

MHP Diyarbakır'daki Teşkilatını İl ve Merkez İlçe Yönetimine Aday Çıkmadığı Gerekçesiyle Kapattı.

MHP, Diyarbakır Defterini Kapattı

MHP Diyarbakır'daki Teşkilatını İl ve Merkez İlçe Yönetimine Aday Çıkmadığı Gerekçesiyle Kapattı.

Milli Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır'daki teşkilatını il ve merkez ilçe yönetimine aday çıkmadığı gerekçesiyle kapattı.
Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi İstasyon Caddesi üzerinde bulunan MHP Diyarbakır İl ve merkez ilçe başkanlığının tabelaları bu sabah indirildi. MHP İl Başkanlığı'na giden basın mensuplarına ilk başta tabelaların değiştirileceğini söyleyen partililer, öğleden sonra iki katlı binanın camlarındaki MHP flama ve Türk bayraklarını da indirdi.


MHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nı 4 yıl yapan Abdullah Arzakçı, parti binasının kapatılma sebebinin il ve merkez ilçe yönetiminin kurulamamasından kaynaklandığını söyledi. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde MHP Diyarbakır İl Başkanlığı'ndan istifa ederek partisinin Diyarbakır Milletvekili Adayı olduğunu hatırlatan Arzakçı, "Seçimlerden parti teşkilatıyla ilişkilerim devam etti ancak başkanlık yapmadım. İki yıla yakındır il ve ilçe yönetimine aday çıkmıyordu. Parti Genel Merkezi sanırım bu yüzden buradaki teşkilatı kapatma kararı almış." diye konuştu.

Öte yandan terör örgütü Ergenekon soruşturması kapsamında gündeme gelen ve ülkede kaos çıkarmakla suçlanan Vatansever Kuvvetler Birliği Hareketi, 2007 yılında MHP Diyarbakır İl Başkanlığının bulunduğu dairenin üst katını kiralamış, burada Güneydoğu temsilciliğini açmıştı. İddialara göre, Vatanseverlerin burada büro açması MHP yönetimini rahatsız etmiş ve sorumlu olarak parti teşkilatı gösterilmişti. Yaşanan olaydan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, il teşkilatından kapsamlı bir rapor istemişti.

Bu arada 22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde MHP Diyarbakır'da anamuhalefet partisi CHP'li geride bırakmıştı. MHP 11 bin 431 oy alarak Diyarbakır'da dördüncü parti olmuştu. MHP'nin oy artışı, Diyarbakır teşkilatının iyi çalışmasına bağlanmıştı.

YORUMLAR
bu haber tamamen yalan bir haber
ahmet yılmaz
evet mhp genel merkezi diyarbakır il teşkilatını kapattı ama gerekçesi bu haberdeki gibi değil. bir kaç gündür ankaradaydım diyarbakır il başkanlığının kapanma sebebi farklı bir olaydır. bekleyip zaman içerisinde göreceğiz yine sayın devlet bahçeli nin bu konuda ne kadar haklı olduğunu... daha dün devlet bahçeli tekrar aday oldu diye kıyamet koparanlar dp ve dsp aday olmayacaklarını açıklayıpta tekra aday olmasına kimsenin sesi çıkmadı. neden? sizler sadece mhp yi mi görüyorsunuz...
17 Mayıs 2009 Pazar 17:20
88.249.224.77
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ