26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Metrekare başına 20 TL ecrimisil ödenecek
08 Mayıs 2009 Cuma 12:13

Metrekare başına 20 TL ecrimisil ödenecek

Marmaris Belediyesi, yeni sezonda kumsallardaki ecrimisil tarifesini metrekare başına 20 TL olarak belirledi.

Marmaris Belediyesi Meclisi, geçtiğimiz Salı günü, bütçe komisyonuna havale ettiği, 2008 yılı kesin hesabı ve ecrimisil tarifesini, karara bağladı.

AKP'li üye Sair Öktem'in katılmadığı 2009 Yılı 4. Olağan Meclis Toplantısı'nda, ilk olarak 2008 yılı kesin hesabı görüşüldü. Hakkı Şevket Bayındır, başkanı olduğu Bütçe Komisyonu'nun hesap üzerindeki raporunu okudu. Komisyonun, AKP'li üye Zehra Tavacı'nın red oyuna karşılık, oy çokluğuyla hesabın kabul edilmesi yönünde karar aldıklarını ifade etti. Zahra Tavacı ise tahmini bütçede yatırıma ayrılacak payın yüzde 20 olarak belirtildiği buna karşın bu rakamın ancak yarısının yatırıma harcandığı için itirazda bulunduğunu kaydetti. Görüşlerin bildirilmesinin ardından yapılan oylamada, 2008 yılı kesin hesabı 4 AKP'li üyenin red oyuna rağmen oy çokluğuyla onandı.

Toplantıda, daha sonra Hakkı Şevket Bayındır, komisyonun, yeni sezon için kumsallara şezlong ve şemsiye koyan işletmelerden alınacak ecrimisil tarifesini metrekare başına 20 TL olmasını yine AKP'li üye Zehra Tavacı'nın red oyuna karşılık, oy çokluğuyla kararlaştırdıklarını açıkladı. Şevket Bayındır, yeni tarifenin geçtiğimiz yıl Mal Müdürlüğü tarafından alınan 23 TL'lik ecrimisil ücretinden yüzde 13 daha düşük olduğuna dikkat çekti.
Yeni tarife de 4 AKP'li üyenin red oyuna rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. Karara göre, 100 metrekarelik alana, şezlong ve şemsiye yerleştiren işletmeler belediyeye 2 bin YTL ecrimisil ödeyecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ