09 Nisan 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Mert Koral ilk solo albümünü yayınlıyor!
16 Şubat 2018 Cuma 14:25

Mert Koral ilk solo albümünü yayınlıyor!

Vega grubunun kurucularından Mert Koral, tamamı kendine ait şarkılardan oluşan albümü “Laterna” ile ruhu firarda aşkların kavuşmaya giden yollarında, yaşanılan duyguları anlatıyor.

“Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı”, “İz Bırakanlar Unutulmaz”, “Tamam Sustum”, ve “Alışamadım Yokluğuna” gibi parçalarla Türk Rock müzik tarihinde kalıcı bir grup haline gelen Vega grubunun ilk temellerini atan ve sonrasında grupta besteci, söz yazarı ve aranjör kimliğiyle tanıdığımız Mert Koral, ilk solo albümünü Şubat ayında tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

 

“Laterna” isimli albümdeki söz, beste ve düzenlemelerin tamamı Mert Koral’a ait. Geçtiğimiz dönemde, bu albümde de yer alan, “İstanbul Beni Bırak”, ve “Aşk Kaybedeni Seçermiş” adlı teklilerini çıkartmıştı.

 

Mert Koral, albümü için “Yaşadıklarımı, kendi dilimden, kalemimden, notalarımdan yeniden anlatmayı uzun zamandır planlıyordum. Müzik sektöründe yoğun bir değişim var ve yeni bir takım kaliteli gruplar ve yorumcuların sayısının arttığını keyifle gözlemliyorum. Ben de yaşadıklarımdan esinlenerek düştüğüm notları kayıt altına almak istedim ve bu albüm oluştu. Grup zamanında yayınlamayı düşündüğüm ancak albümlerin tarzları dışında kalan bir kaç parçayı da yeniden şekillendirip bu albüme ekledim. Oldukça farklı renkleri barındıran bir albüm oldu diyebilirim. Hayatın kendisi gibi. “Aşk Kaybedeni Seçermiş”’in naifliği ile “Ucuz Melankoli”’nin endüstriyel dokusunun bir arada aynı albümde olması dinleyicilere ilginç gelecektir diye düşünüyorum. Günümüzde müziğin konsantre olarak dinleneceği alanlar oldukça daraldı. Hayat çok daha hızlı akıyor ve müziğe ayrılan özel zamanlar gittikçe azalıyor. Tavsiyem bu albümü alanlar uzun bir yola çıktıklarında ya da yalnız kaldıklarında dinlesinler. Şarkı sözlerini de ayrıca okurlarsa tahmin ediyorum ki aramızda daha özel bir bağ oluşacaktır. Albümü önce sadece dijital mecralarda yayınlayacağım. Zamanı gelince de yeni birkaç parça daha ekleyip son dönemlerde tekrar çok önemli bir mecra haline dönüşen plak formatında yayınlamayı planlıyorum.” dedi. 

 

Mert Koral’ın albümü, 5 Şubat’ta Mumo Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ