28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Menteşe de Polis Amca Sevgisi
09 Nisan 2020 Perşembe 12:35

Menteşe 'de Polis Amca Sevgisi

Menteşe Kocamustafa Efendi İlkokulu 2-C Sınıfı öğrencilerinde Aybüke Küçük ve Yağız Zavalsız kağıtlardan hazırladıkları hediyelerle polis amca ve abilerinin polis haftalarını kutladılar.

Bilindiği gibi  Türk Polis Teşkilatı 10 Nisan 1945 yılında kurulmuş olup, her yıl 10 Nisan Günü polis günü, 10 Nisan gününün içerisinde bulunduğu hafta da polis haftası olarak büyük bir coşku içerisinde  kutlanmaktaydı. Ne varki dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz genelinde de Coronavirüs (Covid-19) salgını yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Söz konusu salgının daha fazla yayılmaması, can kayıplarının artmaması için de birbirinden farklı tedbirler alınarak uygulanmaya başlanmış durumda. Alınan bu tedbirlerden dolayı da polis günü ve bu günün içerisinde bulunduğu hafta ile ilgili olarak kutlamalara yoğun katılımın olmaması.

Her daim görevi başında olan polisleri bu anlamlı gün ve haftada yalnız bırakmak istemeyen Menteşe Kocamustafa Efendi İlkokulu 2-C Sınıfı öğrencilerinde Aybüke Küçük ve Yağız Zavalsız kağıtlardan hazırladıkları hediyelerle polis amca ve abilerinin polis haftalarını kutlamak istediler. Sınıf öğretmenleri Candan Özbayır aracılığıyla da hem hazırladıkları hediyeleri hem de hazırladıkları video görüntülerini Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli polis abla ve abileriyle paylaşılması için İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz 'a ilettiler.

Öğrencilerin bu anlamlı ve farklı hediyelerinden son derece mutlu olduklarını dile getiren Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, kendilerine teşekkür etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ