20 Ekim 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Melis bugün yeniden doğacak
19 Aralık 2013 Perşembe 10:08

Melis bugün yeniden "doğacak"

İzmir'de tedavi gören 8 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş'a bugün Almanya'dan getirilen ilik nakledilecek- Baba Akbaş: "Bugün yapılacak ameliyatın ardından iliğin uyup uymadığı 3 hafta içinde belli olacak

İzmir'de tedavi gören 8 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş'a bugün Almanya'dan getirilen ilik nakledilecek.

Nakil operasyonu öncesinde gazetecilere açıklama yapan baba Bahadır Akbaş, yüzde 90 uyumlu donörün Almanya'da bulunduğunu ve bugün saat 10.00 gibi nakil operasyonunun gerçekleştirileceğini belirtti. Melis'in sağlık durumunun iyi olduğunu dile getiren Akbaş, "Bugün yapılacak ameliyatın ardından iliğin uyup uymadığı 3 hafta içinde belli olacak. Eğer her şey yolunda giderse bir ay içinde taburcu olacak. Kötü ihtimali düşünmek istemiyoruz. Melis inşallah yeniden doğacak" diye konuştu.

Melis gibi ilik bekleyen diğer çocukların da bir an önce ameliyat olup sağlığına kavuşmasını temenni eden Akbaş, eşi Sevil ile oğlu Arda'nın da kendisi gibi çok heyecanlı olduğunu, ameliyatın başarıyla tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

Nakil operasyonu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji ve Kemik İliği Transplantasyonu Hastanesi'nde gerçekleştirilecek.

Melis için sosyal medyada kampanya başlatılmış, 8 bine yakın kişi donör olmak için başvuruda bulunmuş uygun ilik Almanya'da bulunmuştu.

Muhabir: Efsun Yılmaz
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ