08 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEDAŞa İttifak da talip oldu
16 Eylül 2008 Salı 21:48

MEDAŞ'a İttifak da talip oldu

Özelleştirme kapsamına alınan MEDAŞ'a İttifak Holding'in de talip olduğu belirtildi.

Özelleştirme kapsamına alınan Meram Elektrik Dağıtım A.Ş'ye (MEDAŞ) İttifak Holding'in de talip olduğu belirtildi.

İttifak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, açılan ihalede, son teklif verme tarihi olan 15 Eylülde teklif dosyasını Özelleştirme İdaresi Başkanlığına sunduklarını belirtti.

5 FİRMA TEKLİF VERDİ
İhalede ön yeterlilik belgesi alan kuruluşlardan 5'inin son teklif verme süresinde tekliflerini verdiğini, İttifak Holding'in de bu 5 firma arasında yer aldığını ifade eden Korkmaz, şunları kaydetti:

''Medaş'ın yüzde 100 oranındaki hissesinin blok olarak satışının gerçekleşeceği ihalede İttifak Holding olarak kararlılığımız son noktaya kadar sürecektir. İlgili kurumun ülkemiz, bölgemiz ve Konya için hem iktisadi hem sosyal bir değer olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Medaş'ın, merkezi Konya olan bir kurum tarafından satın alınmasının, üretilecek katma değer itibarıyla da bölge kalkınmamız için büyük öneme haiz olduğu gerçeği ile hareket etmekteyiz. Hizmet ürettiği sektör itibarıyla stratejik bir işletme olduğunu da düşündüğümüz Medaş'ın işletme sürecinde, sadece mevcut hizmet alanıyla kalmayıp bölgemize yeni değerler de kazandıracağı kesindir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ