13 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mecliste Kavga
28 Kasım 2008 Cuma 12:17

Mecliste Kavga

Muğla İl Genel Meclisinde CHP'li Üyelerin önerisi ile gündeme alınan Kavaklıdere İlçesine Havuz yaptırılması görüşülürken, Meclis Başkanı Erkin ile CHP'li üyeler arasında tartışma çıktı. İl Genel meclis Başkanı Erkin, önerinin 'Kinaye' ile verildiğini idd

Muğla İl Genel Meclisinin son toplantısında Kavaklıdere İlçesine yapılması planlanan Havuz maddesinin görüşüldüğü sırada Meclis Başkanı Cem Erkin ile CHP'li üyeler arasında sözlü tartışma yaşandı.
Meclisteki tüm siyasi parti grupları tarafından desteklenen havuz yapımıyla ilgili CHP'nin öneri vermesini kinaye olarak değerlendiren Meclis Başkanı Erkin'in sözlerine itiraz eden CHP Grup Başkan Vekili Oğuz Kutsi Akhan, Erkin'in sözlerini geri almasını istedi. Önce sözlerini geri almayacağını açıklayan Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Erkin, daha sonra sözlerini geri aldı ancak bu sefer CHP'li üyelere bu önergeyi verirken dürüst olup olmadıklarını sordu. Kinaye ve dürüstlük tartışmalarının uzaması nedeniyle Meclis Başkan Erkin'in sözlerini geri almadığını iddia eden CHP'li üyeler meclisi terk etme kararı aldı. CHP'li üyeler meclisi terk ederken Muğla Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Sadettin Ünsal ile meclis Başkanı Erkin arasında sözlü tartışma devam etti.
Meclis Başkanı Cem Erkin, yaşanan bu tür diyalogların meclise yakışmadığını belirterek, meclisi terk etme geleneğinin CHP'de yer aldığını söyledi. CHP Grup Başkan Vekili Oğuz Kutsi Akhan, Muğla'nın en geri kalmış ilçelerinden birisi olan, ayrıca denize uzaklığı nedeniyle bu ilçeye yüzme havuzu yapılmasını önerdiklerini, bunda art niyet aramanın yersiz olduğunu kaydetti.
CHP'li üyelerin meclisi terk etmesinin ardından Kavaklıdere ilçesine yüzme havuzu yapılması maddesi oylandı. Gündem dört ret, iki çekimser oya karşın 14 kabul oyu ile mecliste kabul edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ