24 Ocak 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmariste Vatandaşlar Koy Temizliği Yaptı
21 Ekim 2008 Salı 10:41

Marmaris'te Vatandaşlar Koy Temizliği Yaptı

Marmaris belediyesinin daveti üzerine bir araya gelen vatandaşlar koy temizliği yaptı. -belediye başkanı ali acar, ilçeye tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin çevreye karşı daha duyarlı olmasını istedi.

Muğla'nın marmaris ilçesinde, marmaris belediyesinin daveti üzerine bir araya gelen vatandaşlar koy temizliği yaptı. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı temizlik kampanyasında vatandaşlarla birlikte çöp toplayan belediye başkanı ali acar, ilçeye tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin çevreye karşı daha duyarlı olmasını istedi.
Sabah saatlerinde atatürk meydanı'nda bir araya gelen marmarisliler, teknelerle cennet adası ve bedir adasında bulunan koylara gitti. Koyları dolaşarak yaklaşık 3 saat çöp toplayan çevreye duyarlı vatandaşlar, bu tür kampanyaların herkese örnek olması açısından önemli olduğuna dikkati çekti.
Doğayı temizlemenin güzel bir şey olduğuna ancak insanların duyarsızlığını görmenin ise üzücü olduğunu ifade eden çevreciler, koylara pikniğe gelenlerin güzelliklerden faydalanmayı bildiği gibi çöplerini de yanında götürmeyi bilmesi gerektiğini söyledi.
Düzenledikleri temizlik kampanyasıyla ilgili gazetecilere bilgi veren başkan acar, belediye ekiplerinin şehir merkezi ve çevresinin düzenli olarak temizlediğini belirterek, koyları ise belirli dönemlerde temizlettiklerini kaydetti.
Belediyece başlattıkları kampanyanın herkese örnek olması gerektiğini ifade eden acar şunları söyledi:
''birkaç gün önce uzunyalı'da tespit için dolaşırken, bazı vatandaşımız koylarda çok çöp olduğu uyarısında bulundular. Mesai kaybı olmasın diye resmi ekiplerimizle değil, kendi arkadaşlarımızla temizlik yapmaya geldik. Birkaç saat burada temizlik yaptık. Marmaris'in en büyük zenginliği doğal güzellikleri. Bu zenginliğimizi korumamız gerekiyor. Pazar günü olmasına rağmen tatillerinden vazgeçerek kampanyaya katılanlara teşekkür ediyorum.''
ilçeye tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin çevreye karşı duyarlı olması gerektiğini dile getiren acar, ''evimizde çöpümüzü odalara atmıyorsak, piknik için geldiğimizde de atmamalıyız. Kamuya ait bu tür yerler hepimizin evi sayılır. Buralara atılan çöpler çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Temizliği yapmak değil, temiz tutmak daha önemlidir. Tatil için gelen insanlar, marmaris'in her türlü imkanından yararlansınlar ama çevreyi temiz tutsunlar.'' dedi.
Vatandaşlar, koylardan topladıkları çöpleri teknelerle yatlimanı'na getirerek, belediye temizlik ekiplerine verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ