19 Şubat 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmariste Cumhuriyet coşkusu
02 Kasım 2019 Cumartesi 11:11

Marmaris'te Cumhuriyet coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yılı Marmaris'te coşkuyla kutlandı.

 28 Ekim Pazartesi günü Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreni ile başlayan kutlamalar 29 Ekim Salı sabahı resmi törenle devam etti. Atatürk Meydanı'ndaki tören Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın halkı selamlaması ile başladı.

Öğrencilerin şiirler okuduğu, halk oyunları gösterileri sunduğu törende Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aktoy da günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. Aksoy, “En büyük bayramımızda, başımızı her dönemde dik tutabilmek için Cumhuriyetimizin taşıdığı önemi daha iyi anlıyor ve geçmişimizle gurur duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin temel değerlerine bağlılığımız, vatan sevgimiz ve bilincimiz, birlik ve dayanışma kaynağımız olacaktır. Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet korumak ve muhafaza etmek görevimizi, her ne koşulda olursa olsun yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi. Törende ayrıca Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Vatandaşların da coşku içinde izlediği tören geçit töreni ile sona erdi.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ