15 Aralık 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmariste Askıda pasta uygulaması
24 Şubat 2018 Cumartesi 12:00

Marmaris'te "Askıda pasta" uygulaması

Marmaris'te bir pastane, ihtiyaç sahibi çocuklar için başlattığı "askıda pasta" uygulaması ile ücretsiz doğum günü pastası hazırlıyor

Marmaris'te  25 yıllık pastane işletmecisi Kerem Akman, ihtiyaç sahibi çocuklar için başlattığı "askıda pasta" uygulaması ile ücretsiz doğum günü pastası hazırlıyor.

Tepe Mahallesi'ndeki bir pastane, "askıda ekmek" yerine "askıda pasta" uygulamasını 5 yıldır sürdürüyor.

Pastaneye gelenler, sadece kendileri için değil, ihtiyaç sahiplerine de verilmek üzere pasta, açma, börek siparişi veriyor.

Akman, yaptığı açıklamada, uygulamayı 5 yıl önce bir gazetede okuduğu askıda ekmek haberinden etkilenerek başlattığını belirterek, bu sayede ihtiyaç sahiplerinin karnını doyurmakla kalmadıklarını, pasta gibi farklı tatları da yaşamalarına vesile olduklarını söyledi.

Marmaris'te 30 yıldır yaşadığını vurgulayan Akman, "Amacımız ihtiyaç sahiplerine olabildiğimiz kadar destek olmak istiyoruz. 5 yıldır askıda pasta olmak üzere, simit, poğaça, börek, ekmek ve çay bulunduruyoruz. Belirli bir müşteri kitlemiz var. Onlar da her zaman bu askıya destek veriyor. Ne alırlarsa, aynı oranda askıya da bırakıyorlar. Öğrenci kardeşlerimiz her zaman hiç çekinmeden kaç kişilik pasta isterlerse gelip alabilir. Doğum gününde pasta kesemeyen kalmasın. Kaç kişilik pasta istenirse maytapından mumuna kadar sabah sipariş versinler, öğlenden sonra pastaları hazır." diye konuştu.

Akman, ihtiyaç sahiplerinin çekinmeden askıdan istediklerini alabileceğini kaydederek, "Bizim bir dünyamız var. Bu dünya hepimizin. Hepimiz kardeşiz. Kardeşin kardeşin üzerinde hakkı vardır. Herkes gelsin hakkını alsın gitsin lütfen." ifadelerini kullandı.

Kerem Akman'ın eşi Sergül Akman da ihtiyacı olan ve pasta alamayan herkesi beklediklerini belirterek, "Sokakta kalan insanlar var, gelip çekinen insanlar var. Kimse çekinmesin buyursunlar gelsinler. Biz diğer müşterilerimize ihtiyaç sahibi olduklarını hissettirmiyoruz. Güvenle gelip istediklerini alabilirler. Buradan destek olan müşterilerimize komşularımıza da teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Askıya destek olan Dilek Ayhan ise "Pastanın yanında börek, simit, ekmek askıda bulunuyor. Paylaşmanın huzuru mutluluğu bana yetiyor." dedi. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ