07 Nisan 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmarisin tadı MARMARAS
17 Haziran 2016 Cuma 12:14

Marmaris'in tadı MARMARAS

Marmaris’in bir mistik değeri, gazozu, uzun yıllar aradan sonra yeniden hayat buldu… MARMARAS tüketicinin beğenisine sunuldu

Marmaris’in bir mistik değeri, gazozu, uzun yıllar aradan sonra yeniden hayat buldu… Patenti Baysal Grup’a ait, cam şişesinde eski Marmaris manzarasının logo, ‘dadının dadan bilir’ ifadesinin ise slogan olarak kullanıldığı "Goca Marmaras" adlı gazoz, üç farklı çeşidiyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal’ın sahibi olduğu Baysal Grup’un üretilmesini sağladığı "Goca Marmaras" gazozu  piyasaya sürüldü.

3 ÇEŞİDİ VAR

“Goca Marmaras", ‘yüzde yüz şeker pancarlı’, ‘sıfır kalorili’ ve ‘çam havası’ çeşitleriyle raflardaki yerini aldı. Uzun yıllar önce de yerli halk tarafından gazoz üretildiği bilinen Marmaris’e ait bir ürünün tüketicilere sunulması, heyecan ve takdirle karşılandı.  Gazozun ilçe tanıtımına katkı sağlamasını da hedeflediklerini kaydeden Mehmet Baysal, Marmaris’in mistik yani farklı olma özelliği taşıyan tarımsal, kültürel ve turistik tüm değerlerini gün ışığına çıkarma gayretinde olduklarını söyledi.

“MARMARİS’İN DEĞERLERİ GÜNYÜZÜNE ÇIKACAK”

Baysal, “Goca Marmaras, Marmaris değerlerinin günyüzüne çıkartılıp, tanıtılması, markalaşması adına hayata geçirmeye hazırlandığımız Kültür Evi projemizin bir parçası. Asıl amacımız, kurabiyesinden kıyamına, çam kolonyasından balına, mistik özellik taşıyan tüm gaastronomik, tarımsal, kültürel ve turistik değerlerini, neyi varsa gün ışığına çıkarmak. Bu amaç doğrultusunda, bir plan çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi. (Marmaris GÜNDEM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ