09 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MARMARİS’E TATAR KARDEŞ GELDİ
07 Ağustos 2019 Çarşamba 12:48

MARMARİS’E TATAR KARDEŞ GELDİ

Marmaris ile Tataristan’ın Nijnekamsk kenti arasındaki ilişkiler ‘kardeş şehir protokolü’ ile resmiyete bağlandı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Nijnekamsk Belediye Başkanı Metshin Aydar Raisovich’ın imzaladığı protokolle iki kent arasındaki il

Marmaris ile Tataristan’ın Nijnekamsk kenti arasındaki ilişkiler ‘kardeş şehir protokolü’ ile resmiyete bağlandı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Nijnekamsk Belediye Başkanı Metshin Aydar Raisovich’ın imzaladığı protokolle iki kent arasındaki ilişkilerin artırılması hedefleniyor.

Marmaris Belediyesi, 2018 yılından beri işbirliği çalışmaları yürüttüğü Nijnekamsk kenti ile kardeş şehir protokolü imzaladı. Nijnekamsk Belediye Başkanı Metshin Aydar Raisovich ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın imzaladığı protokolle iki kent arasındaki ekonomik, sosyal, kültürel ve turizme yönelik faaliyetlerin artırılmasının hedeflendiği açıklandı. Ayrıca protokol kapsamında Eylül ayında bir kültür sanat festivali düzenleneceği bildirildi.

sdsadsadsa.jpg

İKİ ŞEHRE DE HAYIRLI OLSUN

Marmaris ile Nijnekamsk arasındaki kardeşlik protokolü için Tataristan’dan 6 kişilik bir heyetle Marmaris’e gelen Nijnekamsk Belediye Başkanı Metshin Aydar Raisovich’e Türkiye Tataristan İstanbul Temsilcisi Albert Yalıshev de eşlik etti. Marmaris Belediyesi’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Önceki yıllarda başlayan ilişkilerimizi yasal prosedüre taşıdık ve meclisimiz kardeş şehir olma kararı aldı. Geçen aylarda Nijnekamsk şehrine yaptığım ziyarette bizi kardeş olarak karşıladılar. Ben de onlara ‘kardeşim hoş geldiniz’ diyorum” diye konuştu. Protokol ile iki şehir arasında ekonomik, kültürel ve turizme yönelik çalışmaları artırmayı düşündüklerini söyleyen Oktay, “Bu protokol iki şehre de hayırlı olsun” dedi.

BİR ZİNCİRİN BAŞLANGICI

Nijnekamsk Belediye Başkanı Metshin Aydar Raisovich ise kendini evinde hissettiğini söyledi. Raisovich, “Bana gösterdiğiniz ilgi ve bu organizasyon için teşekkür ederim. Ben bu imzaların uluslararası programlar zincirinin başlangıcı olacağına inanıyorum. Birlik ve beraberliğimizin devam etmesini diliyorum” diyerek Başkan Oktay’a teşekkür etti. Kardeşlik protokolüne imza atılan törene Nijnekamsk Belediye Başkan Yardımcısı Belyaev Radmir Ildarovich ve Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk de katıldı. Rus misafirler hafta sonunu Marmaris’te geçirdikten sonra ülkelerine döndü.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ