19 Şubat 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu 2017/ 2018 Dönemi Öğrencileri Mezun oldular
10 Mayıs 2018 Perşembe 12:34

Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu 2017/ 2018 Dönemi Öğrencileri Mezun oldular

MSKÜ Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 4 bölümün mezun öğrencileri arasından okul birincisi olan, Aşçılık Programı öğrencisi Adanalı Eray Altunbüken’in, Turizm Okulu öncesinde Matematik Bölümü mezunu olan bir öğretmen olduğu ortaya çıktı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu 2017/ 2018 Dönemi Mezunları için önceki gün (7 Mayıs 2018) okul salonunda mezuniyet töreni düzenledi.

Törene Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Milli Parklar Müdürü Fikret Çatalkaya, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci, Gazeteci Temel Irmak,  Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, okulun kuruluşunda destekleri bulunan hayırsever işadamlarından Turgut Torunoğulları, okul öğrencileri ve aileleri katıldılar.

Aşçılık, Turizm Rehberliği, Turizm Animasyonu ve Turizm İşletmeciliği Otelcilik bölümlerinde 1100 öğrencinin eğitimine devam ettiği okul, bu yıl toplam 202 mezun verdi.

thumbnail_asci-birinci-(2).jpg

Aldığı 4 tam puanla Okul birincisi olarak açıklanan Aşçılık Programı öğrencisi Adanalı Eray Altunbüken’in; Turizm Okulu öncesinde Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunu olduğu ve halen Marmaris’te bir okulda öğretmen olarak görevine devam ettiği öğrenildi. Bir Çukurovalı olarak mutfağı çok sevdiğini dile getiren Altunbüken;” Malumunuz Çukurova’nın mutfağı ünlüdür. Çocukluğumdan beri aile geleneği çok sevdiğim mutfaktan aslında hiç çıkmadım. Üniversite eğitimimi Matematik bölümünde tamamladıktan sonra ikinci branşım olarak, Aşçılık bölümünü tercih ettim ve tabii ki çocukluk aşkım olan aşçılık bölümünden, okul 1.si olarak mezun olmak, Matematikçi olmama rağmen, benim için hesap edilemez bir mutluluk oldu.” dedi.

thumbnail_asci-birincieray-altunbuken.jpg

Okul Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl de mezunlara veda konuşmasında; “110 öğrenciyle başladığımız Yüksekokulumuzda bugün 1100 öğrencimiz bulunmakta. Küçücük bir kampüsle başladığımız Yüksekokulumuz, bugün Muğla’nın en büyük ve en güzel kampüs alanına sahip olmuştur. “dedi.

Tören, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi sonrasında, geleneksel kep fırlatma töreni ve konuklara yapılan ikramlarla son buldu. AjansSevgi Marmaris

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ