28 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris koleji AB Projesi
18 Ekim 2008 Cumartesi 10:51

Marmaris koleji AB Projesi

T.C Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Ulusal Ajans tarafından finanse edilen, AB Comenius Projesine, bu yıl Marmaris Koleji damgasını vurdu.

Marmaris koleji
“ ab comenius projesinde ” marmaris temsilcisi

T.C Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Ulusal Ajans tarafından finanse edilen, AB Comenius Projesine, bu yıl Marmaris Koleji damgasını vurdu.
Bulgaristan, İngiltere ve Galler'in katıldığı ortaklarımızla bu yıl, mayıs ayında Marmaris'te bir araya gelindi. 25 kişilik misafir heyete ev sahipliğini Marmaris Koleji yaptı. “Festivaller ve Kutlamalar ” konulu proje, Marmaris koleji çok amaçlı salonunda sergilendi.

Marmaris Koleji Genel Müdürü Ayca ÖZDEN, AB Comenius projelerine özel bir önem verdiklerini vurgulayarak, öğrencilerimizin ülkelerarası kültür transferlerine öncülük ettiklerinden dolayı gurur duyduğunu belirtmiştir.

Marmaris koleji, Yurt Dışı Projeler Koordinatörü, Serfiraz DEMİRCİ tarafından,
2007-2009'da iki yıl boyu sürecek AB Comenius Proje çalışmalarına devam edilmektedir. “ Festivaller ve Kutlamalar ” konulu proje çerçevesinde Mayıs ayında Marmaris'e gelen proje ortaklarımız Bulgaristan, İngiltere ve Galler, bu kez Bulgaristan'da Türkiye ile bir araya gelerek çalışmalarını sürdürdü.

Bulgaristan 'da Bourgas, Sofya ve Varna'da, 13–20 Eylül 2008' de bilgi, görgü ve kültür alışverişi yapan ekibimize Yurtdışı Proje Koordinatörü Serfiraz Demirci başkanlığında öğrencilerimiz S. Lara Nural, Mustafa Hamitoğlu katılmış ülkemizi ve Marmaris kolejini temsil etmişlerdir.

2009 Mayıs ayında Galler 'de bir araya gelecek olan proje ortağı ülkelerin bu kez Halk Oyunları yoluyla kendi dillerini öğretmelerine karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ