10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’a Vatandaşı Dinleyecek
08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:54

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’a Vatandaşı Dinleyecek

Marmaris Kaymakamlığınca düzenlenen ‘Halk Toplantıları’ tekrar başlıyor.. Yeni dönemdeki ilk toplantı Selimiye’de gerçekleşecek. Mahalle halkı, Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy’a istek, şikayet ve önerilerini doğrudan iletebilecek.

Covid19 salgınıyla birlikte, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmişti. Bu kapsamda,

Marmaris Kaymakamlığının  başkanlığında düzenli aralıklarla yapılan muhtar toplantıları ile vatandaşla buluşma şeklinde gerçekleşen halk toplantıları, ilgi genelge ile iptal edilmişti.

Alınan tedbirler sonucunda kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda kontrollü sosyal hayat dönemine geçilince, 01.07.2020 tarihinden itibaren  Marmaris Kaymakamlığının söz konusu toplantıları tekrar başlatacağı duyurulmuştu.

Kaymakamlık, ilk toplantının “Halk Güvenlik Toplantısı” adı altında 10 Temmuz Cuma günü Selimiye Mahallesi’nde gerçekleşeceğini açıkladı. Sabah saat 09.00’da başlayacak etkinlik aracılığıyla bölge halkının istek, şikayet ve önerilerini doğrudan Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy’a iletebileceği belirtildi.

Tedbirli Ve Mesafeli Toplanacaklar

Öte yandan hem Selimiye’de hem de daha sonra başka mahallelerde gerçekleşecek toplantıların Covid-19 önlemleri gereği açık havada yapılacağı, temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat edileceği, katılımcıların ateşlerinin ölçüleceği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ