12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris hepimizin
07 Nisan 2009 Salı 00:13

Marmaris hepimizin

Kenan DEĞERTAŞ'ın yerel seçimler sonrası yaptığı basın açıklamasıdır.

Değerli Marmarisliler
29 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Bu süreçte yanımızda olan, bize oy veren tüm gönül dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Ortaya konan siyasi iradeye de saygı duyuyorum.
Tüm Türkiye"de AKP ve CHP"nin özel çabasıyla genel seçim havasına sokulan, bir yerel seçim geçirdik. Toplumumuzda yaşanan histeri durumu ve kutuplaşma sandıklarda da kendini gösterdi. Görünen o ki vatandaşlarımız kalbinden geçen adaya değil, hangi parti gelmesin istiyorsa onun en yakın rakibine oyunu verdi.
Bizim DSP olarak aldığımız oy yaptığımız işin değerini düşürmez. Tüm Türkiye"de esen korku ve baskı rüzgarına sadece Marmaris"ten dur diyebilme imkanımız olmadı. Tarih boyunca görüldüğü gibi maalesef her zaman iyiler kazanmıyor.
Bugün Marmaris"teki seçim sonuçlarını çok iyi okumak gerekir. Mevcut yerel yönetimden kaçan vatandaşlar AKP" ye, AKP den korkanlar CHP" ye oyunu vermiştir. Tüm Türkiye"de özellikle de Muğla"da oy kaybeden AKP, Marmaris"te, 2007 de aldığı oyu neredeyse üçe katlamıştır. CHP"nin bunu iyi sorgulaması gerekir. Üstelik de CHP ye verilen oyların önemli bir bölümü, AKP gelmesin diye verilen oylardır.
Marmaris"te her seçim döneminde çıkan bazı çirkin dedikodular bu dönemde de gündeme gelmiştir. Bu söylentileri üretenler tüm ülkede, hemen her yerde aynı sonuçların çıktığını görmek istemiyorlar. Marmaris"te de sonuçlar ülkedeki siyasi eğilimler paralelinde olmuştur. Aksini iddia edenlerin dediği doğruysa, tüm Türkiye"de oylar satılmış demektir. Bu komik bir yorumdur. Ayrıca beni yakından tanıyanlar buna asla meydan vermeyeceğimi iyi bilirler.
Benim dileğim yerel yönetimin bu seçimden iyi bir ders almış olmasıdır. Bugüne kadar uyguladığı politikalarla, AKP"yi Marmaris"te bu düzeyde bir oy oranına ulaştırmıştır. Bu nedenle seçilen yeni yönetimin, seçim bildirgelerinde de yazdıkları gibi ""insanı her şeyin önünde tutan politikaları"" gerçekten uygulamaya, insanları sevmeye, saygı göstermeye davet ediyorum. Problemleri kinle, kavgayla değil, insana yakışır tek yol olan, konuşarak uzlaşarak çözmeye, demokrasiden yana olmaya davet ediyorum.
Bu anlayışla seçim sonucunun Marmaris"e ve ülkemize hayırlı olmasını ve yeni bir dönemin başlangıcı olmasını temenni ediyorum. Seçilen tüm başkan ve meclis üyelerine de gönülden başarılar diliyorum. Unutmamalıyız ki Marmaris hepimizin.


Saygılarımla…( 02.04.2009 )
Kenan DEĞERTAŞ

YORUMLAR
ayna
aydın şener
kenan bey önce kendinize bir bakın şöle bir aynanın karşısına geçip ben kime çalıştım diye bir sorun kendinizede sonra başkalarının aldığı oya bir kulp takasınız. sizin haddinize düşmez milletin iradesi oylar sizlerin ipotekli malınızmı.bundan bole çağlar ticaretide boykot ediyorum ve bu bütün arkadaşlarımlada bu boykotu paylaiıyorum.
07 Nisan 2009 Salı 11:36
92.44.150.74
doğru ankettt
cengiz-arzu sanar
TEMEL BEY GAZETENİZİ KUTLARIM DOĞRU BİR ANKET BAŞLATMIŞSINIZ . AKP İLÇE TEŞKİLAT BAŞKANININ İSTİFA ETMESİ GEREKLİ. SADİ TOMBUL DİĞER PARTİ BAŞKANLARINI HİÇ GÖZÜNÜ KIRPMADAN İSTİFAYA ÇAĞIRMAYI BİLİYOR. BAŞARILI OLMADIN DİYE ASIL KADEM METEYİ İSTİFAYA DAVET ETMELİ. DOĞAN TUGAY REZİL OLDU. EFSANE SÖNDÜ. SORUMLU KADEM METEDİR. MADEM OYLAR TARAFA DÖNDÜRÜLEBİLİYOR AKLI NERDEYMİŞ. KARADİNÇTEN DE Mİ AKIL ALAMADI. KARACAN UĞURSUZLUĞUNA TESLİM ETTİ PARTİYİ. YAZIKLAR OLSUN... İSTİFA ETMESİNİ BKLYRZ...
07 Nisan 2009 Salı 01:01
88.233.165.9
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ