03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris hepimizin
01 Nisan 2009 Çarşamba 00:01

Marmaris hepimizin

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, seçimlerden önce verdiği sözü tuttu. 29 Mart yerel seçimlerindeki rakiplerini ziyaret ederek, çaylarını içmeye DP Adayı İzzet Ünsal'dan başladı. Başkan Ali Acar il İzzet Ünsal ve ekiplerinin buluşmasında gelecek için umAhmet IRMAK
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, seçimlerden önce verdiği sözü tuttu. 29 Mart yerel seçimlerindeki rakiplerini ziyaret ederek, çaylarını içmeye DP Adayı İzzet Ünsal'dan başladı. Başkan Ali Acar il İzzet Ünsal ve ekiplerinin buluşmasında gelecek için umu dolu sözler sarf edildi. Başkan Acar, “Bu kent, hepimizin kenti. Marmaris'i daha iyi noktalara taşımak, marka haline getirmek için sivil toplum örgütleriyle işbirliği yapacağız. Marmaris'i birlikte yöneteceğiz” dedi. Ünsal ise “Ağabeyim Ali Acar'ı kutluyorum. Marmaris'e hizmet etmek için emrindeyim. Bu amaç, doğrultusunda üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırım” diye konuştu.Ali Acar, 27 Mart'ta gerçekleşen mitinginde kendisini 'kavgacı, kinci' diye niteleyenlere ise şu sözlerle cevap vermişti:
“Pazartesi günü, kinci, kavgacı denilen Ali Acar ne yapacak biliyor musunuz? Tüm rakiplerini bir bir ziyarete gidecek. Sayın Doğan Tugay ağabeyim, Sayın Kenan Değertaş, Sayın İzzet Ünsal, Sayın Cemalettin Özdemir, Pazartesi günü çayları kahveleri hazırlayın Ali Acar geliyor.”

Ali Acar, sözünü yerine getirmek amacıyla rakiplerinden randevu talep etti. Talebe ilk olumlu yanıt, DP Adayı İzzet Ünsal'dan geldi. Bunun üzerine Başkan Acar ve CHP'li Marmaris Belediyesi Üyeleri, dün öğleden sonra DP İlçe binasına gitti. Acar ve ekibi, İzzet Ünsal, DP İlçe Başkanı Mustafa Balcı ile bir grup DP'li yaklaşık yarım saat sohbet etti.

Sohbet sırasında ilk konuşmayı yapan Mustafa Balcı, şunları söyledi:
“Demokratik bir yarıştan geçtik ve demokrasinin gereğini yerine getirdik. Sonuçta, Marmaris'i önümüzdeki 5 yıl boyunca yönetecek yöneticilerimizi seçtik. Seçilen tüm adaylara başarılar diliyoruz. İnanıyor ve biliyorum ki, herkese eşit davranacak, Marmaris'i daha iyi noktalara getirmek için çalışacaksınız. Size de göreviniz de başarılar diliyoruz. Ziyaretinizden ötürü de teşekkür ediyoruz.”
İzzet Ünsal da yeri geldiğinde muhalefet de yapacaklarını ancak Marmaris'in yararına olduğunu düşündükleri her konuda üzerlerine düşen görevi yerine getirip, belediye yönetimin yanında olacaklarını vurgulayarak şöyle konuştu:
“Çok güzel bir seçim atmosferi yaşadık. Seçimden galip çıkan sevgili ağabeyim Sayın Acar'ı kutluyorum. Marmaris'e hizmet etmek için emrindeyim. Bu amaç, doğrultusunda üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırım. Tabi bu arada muhalefet görevimizi de aksatmayacağız. Muhalefet olmadan demokrasi olmaz. Ama tekrar ediyorum, Marmaris'e hizmet etmek için göreve hazırız. Çünkü, Marmaris hepimizin.”

Ali Acar ise her zaman dost ve kardeş olarak gördüğü İzzet Ünsal ver ekibiyle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başladı. Siyasi yada ticari çıkar sağlamayacaklarının altını bir kez daha çizen Başkan Acar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Evet be kent, hepimizin kenti. Bu sebeple doğru olan 7'den 70'e herkesle eşit mesafede olmaktır. Biz daha önce de bu anlayışa sahiptik, yine aynı anlayışta çalışacağız. Kesinlikle, kimseye siyasi yada ticari çıkar sağlamayacağız. Marmaris'i halkımızla birlikte yöneteceğiz. Her ne kadar aksini düşünenler olsa da Marmaris'i, ticareti, turizmi noktalara getirmek amacıyla, halkın temsilcileriyle, sivil toplum örgütleriyle işbirliği yapacağız”

Haberi yayıma hazırladığımız sırada, MHP Adayı Cemalettin Özxdemir'in Başkan Ali Acar'ı ziyaret edileceği öğrenildi.

YORUMLAR
:):)
emre düzer
marmarislilere geçmiş olsun...turizm murizm galmaz gari marmariste..zaten 2-3 senedir esnaf bişey kazanamıyodu..bu yönetimle hiç kazanamaz..
05 Nisan 2009 Pazar 05:38
212.175.150.112
sezar hakkı
sezer
ya ben anlamıyorum akpliler satılık oylar diyor ama oyunu kim satmış bir bakalım sandıkdan çıkanlara baklım belediye başkanlı misal akp meclis üyeli dsp belediye başkanlığı akp meclis dp ama gel gelim chp de bu hiç böyle değildi belediye başkanlı chp meclis chp kaçaçağıza z görürdünüz sandık başında dursadınız
03 Nisan 2009 Cuma 18:51
78.167.109.182
bekleriz
Beldipli
Beldibine Şabanada gel Ali Başkanım.
03 Nisan 2009 Cuma 00:04
88.241.209.171
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ