10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris açıklarında 5.2 büyüklüğünde deprem!
29 Haziran 2020 Pazartesi 11:27

Marmaris açıklarında 5.2 büyüklüğünde deprem!

AFAD, Marmaris açıklarında saat 20:43'te 5.2 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.6'dan 5.4'e revize etti. Deprem Muğla, Denizli, Aydın, İzmir, Manisa başta olmak üzere tüm Ege Bölgesi'nde hissedildi. Depremle ilgili açıklama yapan Muğla Valiliği, AFAD ekipleri tarafından alan taraması çalışmalarının devam ettiğini, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığını belirtti.

Muğla’nın Marmaris ilçesi açıklarında saat 20:43’te deprem meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünün 5.2, derinliğinin de 61.41 kilometre olduğunu belirtti.

KANDİLLİ BÜYÜKLÜĞÜ REVİZE ETTİ

Kandilli Rasathanesi ise hem depremin büyüklüğünü hem de derinliğini revize etti.

Depremin büyüklüğünü 5.6’dan 5.4’e revize eden Kandilli Rasathanesi, depremin derinliğini 67.1 kilometreden 65.5 kilometreye çekti.

TÜM BÖLGEDE HİSSEDİLDİ

Deprem Muğla, Denizli, Aydın, İzmir, Manisa başta olmak üzere tüm Ege Bölgesi’nde hissedildi. Depremin Yunanistan’a ait Kilimli (Kahlimnos), Rodos, Sömbeki (simi), İstanköy (Kos) ve Tilos adalarında da ciddi şekilde hissedildiği bildirildi.

OLUMSUZ BİR İHBAR YOK

AFAD, deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığının bilgisinin alındığını belirtirken gelişmeleri takip ettiklerini aktardı.

ARTÇILAR DEVAM ETTİ

Artçı depremlerin en büyüğü 2.9 olmak üzere yarım saat boyunca Akdeniz, Bozburun açıkları, Marmaris’is Osmaniye, Bozburun, Bayır mahallerinde devam etti.

VALİLİK: OLUMSUZ BİR DURUMLA KARŞILAŞILMADI

Depremle ilgili açıklama yapan Muğla Valiliği, deprem sonrasında AFAD ekipleri tarafından alan taraması çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Valilik, 23.30 itibari ile herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığını açıkladı.

Ana deprem sonrası en büyüğü 2.7 (Mw) büyüklüğünde olmak üzere artçı depremler meydana geldiği kaydedildi. İl genelinde AFAD Başkanlığı tarafından 24 saat izlenen toplam 25 adet deprem istasyonu bulunduğunu belirten Muğla Valiliği, gelişmelerin anlık olarak takip edildiğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ