06 Haziran 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris Acar dedi
30 Mart 2009 Pazartesi 22:11

Marmaris Acar dedi

İlçe Seçim Kurulunun resmi seçim sonuçlarına göre, Marmaris Belediye Başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı Ali Acar kazandı.İlçe Seçim Kurulunun resmi seçim sonuçlarına göre, Marmaris Belediye Başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı Ali Acar kazandı.

Ali Acar 8.356 oy alırken, en yakın rakibi AK Parti Adayı Doğan Tugay 6.089 oyda kaldı.

Armutalan'da CHP adayı Muhammet Ünlü, Beldibi'nde MHP adayı İdris İspirli, İçmeler'de DP adayı Zeki Eren, Turunç'ta CHP adayı Ali Fuat Fidan, Bozburun'da ise CHP adayı Cemil Şener, seçimlerin galibi oldu.

Seçildiği belli olduktan sonra halka seslenen Ali Acar, “Sizlerle gurur duyuyorum. Bu Zafer Ali Acar'ın değil, 7'den 70'e Marmaris halkının zaferidir. Halkımız kutluyorum. Hepiniz Cumhuriyet'in kalesinin birer neferisiniz. Sizler, her şeyin en iyisine layıksınız. Siz oldukça Marmaris'i çok güzel günler bekliyor. Bunu halkımızla birlikte başaracağız. Marmaris'i marka yapacağız. Halkımıza, Marmaris'te yaşamanın keyfini yaşatacağız” dedi.

Sonuçların belirlenmesiyle Ali Acar'ın seçim bürosunun önü, binlerce kişiyle doldu. Kalabalık seçim bürosu ve civarına sığmayınca, Tansaş ile Atatürk Meydanı arasında kalan yol trafiğe kapatıldı. Kalabalık, seçim sonucunu coşkuyla kutladı. Sık sık “Marmaris'e yakışan Acar Başkan”, diye bağırdı. 10.Yıl Marşı'nı bir ağızdan söyledi. Kimileri de çalan hareketli müzikler eşliğinde dans edip oynadı. Ali Acar, geldiğinde ise coşku doruğa tırmandı, şölene dönüştü. Eşi Sevgi Acar'ın elini sımsıkı tutan Ali Acar, kendisine sevgi gösterisinde bulunan kalabalığın arasından geçip, seçim bürosundaki kurmaylarından son bilgileri aldı. Binadaki destekçileriyle tek tek kucaklaştıktan sonra da halkın arasına girip bir konuşma yaptı. Başkan Acar şöyle konuştu:

“Sevgili dostlar, verdiğiniz destekten ötürü sizlere şükranlarımı sunuyorum.. Esas zaferi kazananlar sizlersiniz. Her şeye rağmen, dürüstlük, haysiyet, bayrak sevgisi, vatan sevgisi üstün geldi. Sizlerle guru duyuyorum. Bu Zafer Ali Acar'ın değil, 7'den 70'e Marmaris halkının zaferidir. Halkımız kutluyorum. Hepiniz Cumhuriyet'in kalesinin birer neferisiniz. Sizler, her şeyin en iyisine layıksınız. Siz oldukça Marmaris'i çok güzel günler bekliyor. Bunu halkımızla birlikte başaracağız. Bizim için 'birlikte yönetmiyor' diyenler, nasıl birlikte yöneteceğimizi görecekler. Yönetim anlayışımızı değiştirmeyeceğiz. Yasaları, kanunları yine her şeyin üzerinde tutacağız. Haksız kazanca yine göz yummayacağız. Hizmetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde de halkımıza hizmet edeceğiz. Marmaris'i marka yapacağız. Halkımıza Marmaris'te yaşamanın keyfini yaşatacağız.”
Acar konuşmasının sonunda, birkaç gün içerisinde seçim zaferini halkın da katılacağı büyük bir şölenle kutlama sözü verdi.

YORUMLAR
kutlarım
zeliha genç
sayın başkanım ankara dan takipteydik.sonuçları öğrenince mutluluktan adeta uçtuk.ailemizin bir ferdi kazanmış gibi hissettik.ne mutlu marmaris halkına ki akl-ı selim davrandı.darısı bundan sonra tüm Türkiye ye inşallah
31 Mart 2009 Salı 12:39
81.214.155.49
durma devam et
marmaris kartalı
cesaretin bittiği yerde esaret başlar...cesaretinle,mücadelenle ,marmariste yaşayan tüm gençlere önderlik yaptığınız için ,örnek kazanma arzunuz için teşşekkür ederiz.sn ali acar yolunuz açık,bol nasipli olsun ...asla pes etme// çarşı abdülkadir aksuya karşı //
31 Mart 2009 Salı 09:49
85.89.230.140
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ